18 Mart Çanakkale Zaferinin 109.yıl dönümü ve Şehitleri Anma günü çeşitli etkinliklerle kutladı
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
18 Mart 2024 - Pazartesi 11:24
 
18 Mart Çanakkale Zaferinin 109.yıl dönümü ve Şehitleri Anma günü çeşitli etkinliklerle kutladı
-18 Mart Çanakkale Zaferinin 109. Yıl dönümü ve Şehitleri anma günü Beypazarı İlçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
GÜNCEL Haberi
18 Mart Çanakkale Zaferinin 109.yıl dönümü ve Şehitleri Anma günü çeşitli etkinliklerle kutladı

BEYPAZARI  (YT) -18 Mart Çanakkale Zaferinin 109. Yıl dönümü ve Şehitleri anma günü Beypazarı İlçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

18 Mart Çanakkale Zaferinin 109. yıl dönümü nedeniyle, ilk olarak Atatürk anıtına Kaymakam Vedat Yılmaz, Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Muharip gaziler Derneği başkanı Ali Yalçınkaya, 15 Temmuz Demokrasi meydanında anıta Çelenk Koyarak saygı duruşunda bulunuldu.

Şehitlikte Şehit aileleri hazır bulundu:

Sabah ilk tören şehitlikte başladı. Şehitlik ziyaretinde de ilçe Müftülüğü Din görevlileri Kuran tilavetinde bulundu ve Şehitler için dua edilerek, şehit kabirleri ziyaret edilerek karanfil bırakıldı.

15 Temmuz Demokrasi meydanında anıta çelenk konuldu:

Anıta Kaymakam Vedat Yılmaz, Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Muharip Gaziler Derneği. Başkanı Ali Yalçınkaya ayrı ayrı çelenklerini sundu.

Ardından belediyenin Mustafa Cankara Kültür ve Kongre merkezinde Beypazarı Hatice Cemil Ercan fen Lisesi tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale zaferinin yıl dönümünde Okul müdürü İdiris Erdoğan, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Kutlamalar çerçevesinde, Slayt gösterisi ve öğrencilerin hazırladığı kartografi yer aldı. Program çeşitli gösteri ve şiirlerle son buldu.

Sabah namazı Fatih caminde dualar yapıldı:

Çanakkale şehitleri başta olmak üzere, şehitler için Fatih Caminde kılınan Sabah namazının ardından İlçe Vaizi tarafından dualar yapıldı ve şehitlerin ruhlarına gönderildi.

Şehit ailelerinden teşekkür geldi:

Şehit aileleri,18 Mart Çanakkale zaferinin yıl dönümü dolayısıyla, evlerinden kendilerine alarak programlara getirip götüren, Jandarma ve emniyet müdürlüğüne teşekkürlerini bildirdiler:

Düzenlenen Programlara Kaymakam Vedat Yılmaz, Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Büyükbaş, Kaymakam Refiki Furkan Taha Sönmezel, Emniyet müdürü Ahmet Emrecan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Haluk Muharrem Uzun, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kıbrıs Gazisi Ali Yalçınkaya, İlçe Milli Eğitim müdürü Adem Uslu ile bazı birim amirleri şehit aileleri ve Gaziler katıldı.

Kültür Merkezinde düzenlenen anma programının ardından çıkışta herkese kuru ekmek ve hoşaf ikram edildi.

Kaymakamlıktan Şehit ailelerine ve Gazilere İftar yemeği verilecek:

Beypazarı kaymakamlığı, tarafından akşam Ticaret Lisesi salonunda şehit aileleri ile Gazilere İftar yemeği verilecek.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 18, Mart, Çanakkale, Zaferinin, 109.yıl, dönümü, ve, Şehitleri, Anma, günü, çeşitli, etkinliklerle, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı