Bayramda şehitlik Ziyaretinde bulunan ailelerden duygusal anlar:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
11 Nisan 2024 - Perşembe 09:04
 
Bayramda şehitlik Ziyaretinde bulunan ailelerden duygusal anlar:
-Başkentin Beypazarı İlçesinde Bayram süresince şehitlik ziyaretinde bulunan aileler duygusal anlar yaşadı.
YAŞAM Haberi
Bayramda şehitlik Ziyaretinde bulunan ailelerden duygusal anlar:

BEYPAZARI (YT)- Başkentin Beypazarı İlçesinde Bayram süresince şehitlik ziyaretinde bulunan aileler duygusal anlar yaşadı.

Oğullarının, ya da yakınlarının, torunlarının gelmesini beklediklerini ifade eden şehit aileleri, onları çok özlediklerini ve zaman zamanda rüyalarında gördüklerini belirttiler.

Böylesi özel ve anlamla günde şehitlik ziyaretinde bulunarak yakınları, oğulları, torunları için dualar okuduklarına değinen Hacı Yusuf Bilgin, “genç yaşta oğlumu bu vatan uğruna şehit verdim. Bir değil, bin oğlum olsun, hepsini bu vatan için şehit veririm. Mekânları cennet olsun. Şehidimin kabri başına gelerek ailemle birlikte duada bulunduk, elbette burukluğumuz var”dedi.

Yusuf Bilgin, kendilerini oğlunun hatıraları, yaşadıkları verdikleri mücadele, vatan toprağının kimseye verilecek bir karış toprağının bulunmadığını gösterirken verdiği mücadelede şehit düştüğünü ve bir şehit babası, bir şehit anası, bir şehit ailesi olarak oğullarıyla gurur duyduklarını ifade etti.

Şehit Onur Yaman'ın ailesi şehitlik ziyaretinde:

Şehit Onur Yaman'ın kız kardeşinin çocuğu 3 yaşındaki ,dayısının mezar taşındaki fotoğrafı öpmesi aileyi hüzne boğdu.

Dayısının adının verildiği Onur Yaman Değer'in Şehitlikte mezar taşında bulunan şehit Onur Yaman’ın fotoğrafı gelip öpmesi herkesi duygulandırdığını dile getiren kış kardeş, "şehidimiz Onur Yaman'ın mekanı cennet olsun. Bu gün gelip kabri başında dualarda bulunduk. şehidimin Yeğeni, dayısını çok ama çok özledik, öptüğü resimden belli oldu. Bizde hayli duygulandık" ifadesinde bulundu:

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayramda, şehitlik, Ziyaretinde, bulunan, ailelerden, duygusal, anlar:,
Yorumlar
Haber Yazılımı