Belediyeden ilçeye 3 yeni park:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
14 Şubat 2022 - Pazartesi 10:38
 
Belediyeden ilçeye 3 yeni park:
-Beypazarı belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğü ilçeye 3 yeni park daha kazandırdı.
İLÇELER Haberi
Belediyeden ilçeye 3 yeni park:

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı belediyesi Park ve Bahçeler müdürlüğü ilçeye 3 yeni park daha kazandırdı.

Belediyeden yapılan açıklama ile belediyenin, yeşil alan ve park çalışmaları ve kişi başına düşen yeşil alan miktarını sürekli artırma kapsamımda çalışmalarını hızla sürdüğünü bildirdi.

Yapım çalışmaları tamamlanmak üzere olan ancak adı henüz belirlenmemiş olan Hacıkara Mahallesi’ndeki 8 bin 436 metrekarelik park ve Başağaç Mahallesi’nde yapımı süren 4 bin 200 metrekarelik ve 978 metrekarelik iki park ile birlikte 10 bin 30 metrekare yeşil alan daha Beypazarı’na kazandırılıyor. Kısa süre sonra tamamlanarak halkın hizmetine sunulacak olan yeni parklarla yeşil Beypazarı’nın hedeflendiği öğrenildi.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, göreve geldikleri günden itibaren ilçenin muhtelif mahallelerine 14 yeni park kazandırdıklarını söyledi.

İlçede kişi başına bin metrekare yeşil alan düşüyor:

Yeni yapılan çalışmalarla ilçeye 43 bin 604 metrekare yeşil alanı kazandırdıklarını anlatan belediye başkanı Tuncer Kaplan, “ sürdürdüğümüz çalışmalarda, yapımı tamamlanmak üzere olan 3 yeni parkımız ile birlikte yeşil alan miktarını 53 bin 634 metrekareye çıkartıyoruz.” şeklinde konuştu.

İlçenin nüfus yoğunluğu açısından en kalabalık iki mahallesine kazandıraracağımız yeni parklar ile her yaştan mahalle sakininin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak alanlar oluşturmaya çalıştıklarına değinen Kaplan, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımızın istekleri bizim için her şeyden önemli; 7’den 77’ye her yaştan mahalle sakininin keyifle vakit geçireceği, çayını yudumlayabileceği, pikniğini yapabileceği, çocukların neşe içinde koşup oynayabileceği, yeşil alanları ve bitki gruplarıyla herkesin içini açan parklar olacak inşallah. Parklarımızın şimdiden herkese hayırlı olmasını dilerim. Hedefimiz yemyeşil bir Beypazarı’dır.”

 

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: Belediyeden, ilçeye, 3, yeni, park:,
Yorumlar
Haber Yazılımı