Beypazarı Devlet hastanesinde yaralı madenci kalmadı:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
06 Ekim 2023 - Cuma 08:29
 
Beypazarı Devlet hastanesinde yaralı madenci kalmadı:
-Beypazarı Hırkatepe mahallesinde bulunan (K.İ.A.Ş) maden ocağında meydana gelen göçük sonrasında 15 kişi yaralanmıştı.
SAĞLIK Haberi
Beypazarı Devlet hastanesinde yaralı madenci kalmadı:

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Hırkatepe mahallesinde bulunan (K.İ.A.Ş) maden ocağında meydana gelen göçük sonrasında 15 kişi yaralanmıştı.

Yaralılardan durumu ciddi olan 5 Madenci Ankara şehir hastanesi ve Gazi Hastanesine sevk edilmiş ve tedavileri orada başlatılmıştı.

10 Madenci de Beypazarı Devlet hastanesine kaldırılarak, tedavi altına alınmıştı:

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Orta Anadolu Şube başkanı Talip Kocabıyık (bha), na yaptığı açıklamasında, Beypazarı Devlet Hastanesinde tedavi altında bulunan maden işçilerinin hepsinin gece ilerleyen saatlerde taburcu edildiğini söyledi.

Yaralı maden işçilerinin evlerinde istirahate çekildiğini belirten Türkiye Maden işçileri Sendikası Orta Anadolu şube başkanı Talip Kocabıyık, “ durumu iyiye giden maden işçilerimize taburcu edilirken hepsinin evlerine kadar bıraktık. 15 Maden işçimiz yaralanmıştı. Bunlardan 5 tanesi Ankara’ya sevk edilişlerdi ve şimdi Ankara’da 4 maden içimiz tedavi altında bulunuyor. Beypazarı devlet hastanesinde tedavileri süren 10 Maden işçimi de taburcu edildi ve hepsinin durumu daha iyi” dedi.

Sendika şube başkanı Talip Kocabıyık, Ankara'da Şehir hastanesinde ve Hacettepe hastanesinde bulunan yaralı maden işçileriyle Sendika genel Merkezi tarafından yakından ilgilenildiğini kaydederken, bu gün biraz sonra yaralı madencileri evlerinde tek tek ziyaret edeceklerini aktardı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beypazarı, Devlet, hastanesinde, yaralı, madenci, kalmadı:,
Yorumlar
Haber Yazılımı