Beypazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 yılı Ankara birincisi:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
17 Şubat 2021 - Çarşamba 08:50
 
Beypazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 yılı Ankara birincisi:
-Beypazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim öğretim dönemi içinde yaptığı çalışmalar ve elde etiği gelirle Ankara 1.cisi oldu.
BİLİM-EĞİTİM Haberi
Beypazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 yılı Ankara birincisi:

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim öğretim dönemi içinde yaptığı çalışmalar ve elde etiği gelirle Ankara 1.cisi oldu.

Beypazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, atölyelerinde yaptığı çalışmalarla göz doldururken, C.S.O’nın kemancı koltuklarını da imal ederek, büyük bir başarıya imza atan okul yönetimi, Kültür ve Turizm Bakanı tarafından tebrik edildi.

Atölyelerinde yaptığı veya imal ettiği ürünler bazında ve Döner sermaye girdileri ile Ankara 1.cisi olurken, bu oranlarıyla da Türkiye 11.cisi oldu.

2020 yılı içinde yaptığı çalışmalardan 4 milyon 409 bin 500 TL gelir elde eden okul, Kimya alanında Dezenfektan üretimi ile Hijyen maddesi(sabun-sıvı) gibi üretimde bulunurken, Mobilya alanında da yaptığı çalışmalarla göz dolduruyor. Türkiye geneli okulların ihtiyacı olan 1350 adet dolap imalatı, Metal teknolojileri alanında 5 bin Adet eski tip,5 adet yeni tip okul sırası imal ederek okullara gönderildi.

Güç Kaynağı İmalatı:

Elektrik bölümünde sürdürülen çalışmalarla güç kaynağı üretimleri, Ahşap oyuncak üretimi ve C.S.O kemancı koltukları üretimi yapıldı.

379 öğrenci çalıştıkları aylarda 2 Bin TL maaş aldı:

Yıl bazında sürdürdüğü çalışmalarla göz dolduran okul, öğrenciler içinde ek gelir kapısı oldu. Bu alanlarda çalışan 379 öğrenci ayda 2 TL gelir elde ederek, aile ekonomilerinde katkı sağladı.

Elde edilen gelirden okul, çalışmaları daha düzenli ve hızlı yapabilmek adına; elde edilen kardan 550 bin TL’lik Makine ve Teçhizat alımı yapıldı.

Genel bütçeye 350 Bin TL aktarıldı:

Ayrıca elde edilen döner sermaye gelirlerinden 350 Bin TL genel Bütçeye katkı sağlanarak, devlete verildi.

Ayrıca, 44 bin TL Sosyal Hizmetler Çocuk esirgeme Kurumuna katkıda bulunuldu.

Özel Eğitim öğrencileri için yapboz oyuncak imalatı sürüyor:

Okulda halen özel Eğitim öğrencileri için oyuncak (yap boz) imalatı hızla sürdürülürken, Eğitim deney setleri Kumanda Deney setleri PLC deney setleri imalatının da sürdüğü kaydedildi.

Okul müdürü Nuri Caner, “yeni okula ve okul olarak yeni atölyelere kavuştuk. Gelecek yıllarda üretim kapasitemiz ve gelirimiz daha da artacaktır” ifadesinde bulundu.

Milli Eğitim müdüründen teşekkür:

İlçe Milli Eğitim müdürü Hürrem Dursun, bu vesileyle okul ziyaretinde bulunduğu sırada,2020 yılı içinde ürettiği ürünler, yaptığı sıralar ve dolaplar ile Dezenfektan maddesi üretimlerinden elde ediği gelirin hiç de küçümsenemeyecek durumda olduğunu ve bu gelirle okul, Ankara il bazında 1.ci konuma gelmiştir. Okul yönetimini, alan öğretmenlerini tek tek tebrik ettiğini belirtti. 

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör:
Etiketler: Beypazarı, Fatih, Mesleki, ve, Teknik, Anadolu, Lisesi, 2020, yılı, Ankara, birincisi:,
Yorumlar
Haber Yazılımı