İpekyolu tutkunu 3 bisikletli kafadar Beypazarı’nda mola verdi:
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
25 Mayıs 2022 - Çarşamba 10:08
 
İpekyolu tutkunu 3 bisikletli kafadar Beypazarı’nda mola verdi:
-Çeşitli ülkelerden bisikletleriyle yola çıkan bisikletçiler uğradıkları Beypazarı ilçesinde mola veriyor..
DÜNYA Haberi
İpekyolu tutkunu 3 bisikletli kafadar Beypazarı’nda mola verdi:

BEYPAZARI  (YT)-Çeşitli ülkelerden bisikletleriyle yola çıkan bisikletçiler uğradıkları Beypazarı ilçesinde mola veriyor..

Bisikletleriyle yola çıkan 3 Fransız vatandaşı İpekyolu tutkunu kafadar, tarihi İpekyolu üzerinde ulaştıkları Beypazarı İlçesinde mola verdi.

Fransa’dan bisikletleriyle yola çıkan Anthony-Sofian ve Maks adlı 3 kafadar Beypazarı İlçesindeki molanın ardından zinde bir şekilde, Fransa’dan Çine kadar olan ipekyolunu kullanarak, yollarına devam edeceklerini buradan sonraki duraklarının Gordion gezisi olacağını ardından da Tuz gölüne gideceklerini ve orada da bir mola vereceklerini kaydettiler.

Beypazarı İlçesinde bir gecelik dinlenme ve gezme molası veren 3 Fransız bisikletli kafadar, Beypazarı’nın kaya mağaraları ile ünlü İnözü vadisi ve bazı önemli alanları gezdiklerini belirttiler.

Fransız 3 kafadar, Beypazarı’nda kendilerine gösterilen ilgiden oldukça memnun kalırlarken, dönüş yolunda 1,5 yıl sonra tekrar uğrayacaklarını anlatarak, Beypazarı İlçesinden Polatlı yönüne doğru yola koyuldular.

Bisikletçiler, Beypazarı belediyesi Kültür Müdürü Zafer Poyraz’a ve Rehber Bülent Erdemli’ye de teşekkür ettiler.

 

Kaynak: (YT) - Yaşar TONBAK Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: İpekyolu, tutkunu, 3, bisikletli, kafadar, Beypazarı’nda, mola, verdi:,
Yorumlar
Haber Yazılımı