İşadamı Ersin Atilla: “OSB ve Serbest Bölge, Samsun ekonomisini üst sıralara taşıyacak”
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
18 Mayıs 2023 - Perşembe 16:39
 
İşadamı Ersin Atilla: “OSB ve Serbest Bölge, Samsun ekonomisini üst sıralara taşıyacak”
Samsunlu işadamı Ersin Atilla, Samsun'da yapılacak olan yeni Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve Orta Karadeniz Serbest Bölgesi'nin kent için büyük bir potansiyel oluşturacağını, bu iki önemli proje ile Samsun ili ekonomisinin daha üst sıralara yükseleceğini bildirdi.
EKONOMİ Haberi
İşadamı Ersin Atilla: “OSB ve Serbest Bölge, Samsun ekonomisini üst sıralara taşıyacak”

SAMSUN (YT) -Samsunlu işadamı Ersin Atilla, Samsun'da yapılacak olan yeni Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve Orta Karadeniz Serbest Bölgesi'nin kent için büyük bir potansiyel oluşturacağını, bu iki önemli proje ile Samsun ili ekonomisinin daha üst sıralara yükseleceğini bildirdi.

İşadamı Ersin Atilla, Samsun ekonomisi ve kentte yapılacak olan yeni Organize Sanayi Bölgesi ile Orta Karadeniz Serbest Bölgesi'ne dair önemli açıklamalarda bulundu:

Samsun yeni Organize Sanayi Bölgesi'nin ve 1 Mayıs 2023 tarihinde Resmi Gazete de yayınlanarak kurulan Orta Karadeniz Serbest Bölgesi'nin kent için büyük bir potansiyel oluşturacağını söyledi.

Önümüzdeki yıllarda bu bölgelerin hayata geçirilmesi ile gelişmekte ve büyümekte olan Samsun’un ekonomisi ülkemizde daha da üstsıralara yükseleceğini belirten iş adamı Atilla, "Geçmiş yıllarda tersane bölgesi olarak tahsis edilen alanda bizden başka hiçbir yatırımcı yatırım yapmadı. Bu bölge sanayi bölgesi içerisinde daha da verimli bir şekilde kullanılacak ve büyük bir dinamizm yaratacaktır" dedi.

Organize Sanayinin önemi artacaktır:

Batılı ülkeler tarafından Rusya’ya uygulanan ekonomik ambargoya değinen Atilla, "Bu gelişmeyle ilgili ülkemiz tarafından tarafsız kalınması özellikle Karadeniz ekonomisinde ayrı bir canlılık yaratmış olup bunun devamlılığı için Samsun’da kurulacak olan Orta Karadeniz Serbest Bölgesi'nin ve yeni Organize Sanayi Bölgesi'nin önemi daha da artacaktır" diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşadamı, Ersin, Atilla:, “OSB, ve, Serbest, Bölge,, Samsun, ekonomisini, üst, sıralara, taşıyacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı