“Kütüphanesiz Okul Kalmasın”
BEYPAZARI DOĞAL MADEN SUYU
Haber
28 Aralık 2022 - Çarşamba 13:52
 
“Kütüphanesiz Okul Kalmasın”
-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bakanlıkça başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında ilçede Kütüphanesiz okul bırakmadı.
BİLİM-EĞİTİM Haberi
“Kütüphanesiz Okul Kalmasın”

BEYPAZARI  (YT)- İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bakanlıkça başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında ilçede bulunan tüm okulların kütüphanelerinde ve kitap sayısında önemli artışlar yaşandığını bildirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Yılmaz, Eğitimde fırsat eşitliğini artırmak, öğrencilerin kitaba rahatça erişmesini sağlamak amacıyla ilçemiz okullarından kütüphanesi olmayan okullara yeni kütüphane kurulduğunu söyledi.

Okullardaki mevcut kütüphanelerin ise kitap açısından zenginleştirildiğini anlatan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, “ Okul ve kurum kütüphanelerimizde bulunan kitap sayısı 57015 seviyesine ulaştı. Okul Kütüphanelerinde zengin kitap içeriğiyle öğrencilerin hizmetine sunuldu. Kitap sayısını daha da artırmayı düşünüyoruz.” Şeklinde konuştu.

Amaçlarının, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak olduğuna değinen Yılmaz, şunları kaydetti:

“Düşünme becerileri yüksek, ilişkileri kuvvetli, geniş bakış açısına sahip, kendine güveninin tam bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak için okul kütüphanelerinin zenginleştirme çalışmaları devam ediyor. Tüm okullarımızda şuan kütüphanemiz var. 57 bin olan Kitap sayımızı daha da yükselteceğiz. Çeşitli çevrelerden kitap bağışları da geliyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, öğrencilerimize en güzel eğitimi vermenin çabası ve gayretindeyiz.”

Beypazarı'nda “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” - Birlik Haber Ajansı-BHA (birlikhaberajansi.com.tr)

​​​​​​​

 

Kaynak: Editör: Yaşar TONBAK
Etiketler: “Kütüphanesiz, Okul, Kalmasın”,
Yorumlar
Haber Yazılımı