Get Adobe Flash player

- Jandarma Trafik timlerinden “Maket araçla hız kontrolü”:

- Jandarma Trafik timlerinden “Maket araçla hız kontrolü”:
-Ayaş İlçe Jandarma Komutanlığı, ilçe sınırlarındaki karayollarında ve sorumluluk alanındaki yollarda, aşırı hız’ın önüne geçmek amacıyla At deresine trafik denetim(maket aracı yerleştirdi.16.10.2017 17:56

AYAŞ (YT)- Ayaş İlçe Jandarma Komutanlığı, ilçe sınırlarındaki karayollarında ve sorumluluk alanındaki yollarda, aşırı hız’ın önüne geçmek amacıyla At deresine trafik denetim(maket aracı yerleştirdi.

Jandarma Komutanlığı Trafik tim ekipleri, aşırı hızın önüne geçilmesi ve kazaları minumuma indirmek üzere, sürücülere caydırmak üzere Yenikent ile Ayaş ilçesi arsındaki At deresi mevkie trafik denetim(maket)aracı yerleştirdi.

Ankara yönünden Ayaş yönüne gelen sürücüler 200-300 metreden yolun sağında bekleyen Jandarma Ekip Otosunu gördüklerinde hemen ayaklarını gazdan çekmeye çalışarak yavaşladıkları görülürken, aracın Maket olmasıyla bile, sürücülerde etki yarattığı ve hemen yavaşlamaya başladıkları görülüyor.

Maket aracın, yanına yaklaşmadıkça uzaktan gerçeğinden ayırt edilemeyen maket Jandarma Trafik kontrol aracının, bölgeye yerleştirilmesinin isabetli bir karar olduğu kaydedildi.

Hüseyin Ö, adlı sürücü Ankara’dan Ayaş yönü ve Beypazarı’na gelmekte olduğunu ve Ayaş ilçesine gelmeden, sağda bekleyen jandarma Trafik otosunu gördüğünde ayağını gazdan çekerek, yavaşladığını söyledi.

Kaynak: YT

Diğer Ayaş haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir