Get Adobe Flash player

-Ayaş ilçesinde Turna Balığı yakalama yarışması düzenlendi.

-Ayaş ilçesinde Turna Balığı yakalama yarışması düzenlendi.
-Ayaş ilçesi 2 gün süren ve Sincan İlçesi Amatör Balıkçıları ve Kara avcıları Derneği, tarafından düzenlenen “Turna Balığı” yakalama yarışması Ayaş Asartepe(Çanılı) Baraj göletinde düzenlendi.11.07.2017 12:42

AYAŞ (YT)- Ayaş ilçesinde bulunan Asartepe(Çanılı) baraj gölünde turna balığı yakalama yarışması düzenlendi.

Yapılan Turna balığı yakalama yarışmasında, dereceye girenlere ödülleri yapılan törenle Baraj gölü kenarında verildi.

Ayaş ilçesi 2 gün süren ve Sincan İlçesi Amatör Balıkçıları ve Kara avcıları Derneği, tarafından düzenlenen “Turna Balığı” yakalama yarışması Ayaş Asartepe(Çanılı) Baraj göletinde düzenlendi.

Dernek başkanı Niyazi Gerikalan, geleneksel hale getirdikleri ve bu yıl 7. Düzenlenen Turna balığı yakalama yarışmasına 2 bin dolayında kişinin iştirak ettiğini, tutulan balıkların ölçümlerinin ardından yüzde 70 nin tekrardan baraja salıverildiğini söyledi.

Dernek başkanı Gerikalan, Asar Tepe baraj göletinde düzenlenen Turna balığı yakalama yarışmasını, 2 kategoride düzenlediklerini ve derecelendirmelerinde, her kategoride 1.ciler,2. ciler ve 3. cülerin bulunduğunu kaydetti. Ayrıca, çocuklara balık tutmayı sevdirmek amaçlıda, onlara çeşitli hediyeler verdiklerini belirtti.

Ayaş Kaymakamı Ahmet Başbaydar, kendisinin balık tutmayı çok sevdiğini ancak zaman dolayısıyla balık tutmaya gidemediğini söyledi.

Başbaydar, tüm katılımcılara teşekkür ederek, dereceye girenleri de tebrik etti.


Kaynak: YT

Diğer Ayaş haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir