Get Adobe Flash player

Ayaş ilçesinde Müftülük tarafından “Kitabı okumak” konulu konferans düzenlendi:

Ayaş ilçesinde Müftülük tarafından “Kitabı okumak” konulu konferans düzenlendi:
-Başkentin Ayaş ilçesinde ilçe Müftülüğü tarafından “Kitabı Okumak” konulu konferans düzenlendi.16.02.2018 11:17
AYAŞ (YT)-Başkentin Ayaş ilçesinde ilçe Müftülüğü tarafından “Kitabı Okumak” konulu konferans düzenlendi.

Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen Konferansa, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, Ayaş Kaymakamı Fatih Özdemir, Belediye Başkan vekili Burhan Demirbaş, İlçe Müftüsü İsmail Ünal ile İlçe İdare Amirleri, AK Parti Ayaş İlçe Teşkilatı ile Ayaş eşrafı katıldı.

Konferansın açılışında, Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.

Ardından Merkez yeni cami Müezzin Kayyımı Eray Keşkekoğlu’nun okumuş olduğu Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından İlçe Müftüsü İsmail Ünal, açılış konuşmasında bulundu ve bu tür seminerlerin devam edeceğini kaydetti.

Seminere, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü. Dr. Fatih Kurt hocanın 'Kitabı Okumak' konulu sunumu ile devam edildi.

Konuşmanın ardından Ayaş Kaymakamı  Fatih Özdemir, Dr. Fatih Kurt’a plaket takdim etti. Burada bir konuşma yapan Kaymakam Özdemir; Kur'an-ı Kerimin ilk emrinin oku olduğunu hatırlatarak, "Ayaş Okuyor' projesi kapsamında kitap okuyacak ve sonra yazacağız” dedi.

Konferansın sonunda 'Ayaş Okuyor' projesi kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, hocanın konferansa katılanlara hediye ettiği kitaplar katılımcılar tarafından okundu.

Seminer, İlçe Vaizi Muhammet Emin Şahin'in yaptığı dua ile son buldu:

 

Kaynak: YT

Diğer Ayaş haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir