Get Adobe Flash player

CHP Ankara Büyükşehir belediye başkan aday adayı,Ayaş belediye başkanı Ali Başkaraağaç Beypazarını ziyaret etti.

CHP Ankara Büyükşehir belediye başkan aday adayı,Ayaş belediye başkanı Ali Başkaraağaç Beypazarını ziyaret etti.
CHP Ankara Büyükşehir Belediye başkan aday adayı, Ayaş Belediye Ali Başkaraağaç, siyasi çalışmalarda bulunmak üzere geldiği Beypazarı ilçesinde ilk olarak CHP ilçe başkanlığını ziyaret ederek, İlçe başkanı Ali Uysal’dan ilçenin genel durumu ile ilgili bilgi aldı.18.04.2013 00:00
BEYPAZARI(BBB)–CHP Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı, Ayaş belediye başkanı Ali Başkaraağaç ilçelerdeki çalışmalarını, oda, dernek, sivil örgüt temsilci ziyaretleriyle sürdürüyor.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye başkan aday adayı, Ayaş Belediye Ali Başkaraağaç, siyasi çalışmalarda bulunmak üzere geldiği Beypazarı ilçesinde ilk olarak CHP ilçe başkanlığını ziyaret ederek, İlçe başkanı Ali Uysal’dan ilçenin genel durumu ile ilgili bilgi aldı.

Ankara Büyükşehir belediye başkan aday adayı Başkarağaç, ilçe başkanı Ali Uysal’ında aralarında bulunduğu yönetim kurulu üyeleriyle Beypazarı ilçesinde oda, Dernek ve sivil toplum örgütü temsilcilerini ziyaret etti.

Başkaraağaç, kendisinin Büyükşehir belediye başkan aday adayı olduğunu belirtirken, Büyükşehir yasasıyla ilgili olarak, Ayaş ilçesinin 8 yıldır hiçbir hizmet alamadığını ileri sürdü.

Büyükşehir yasasının doğru ve kabul edilir bir yasa olmadığını dile getiren, Başkaraağaç, “yerel yönetimlerin merkezden değil, yerelden hizmet verilmesi gerekir. Ankara’nın bir ucundan bir ucuna uzaklığı tam 270 km dir. Kaldı ki Nallıhan’ın en ücra köşesine nasıl hizmet götüreceksin. Bu yasa doğru bir yasa değildir” dedi.

Çıkan büyükşehir yasasıyla, köylüye çok büyük ağır yükler getireceğini belirten CHP Ankara Büyükşehir Belediye başkan aday adayı, Ayaş belediye başkanı Ali Başkaraağaç, “katkı payları artacak. Bina yapımı güçleşecek. Yaptığın bir konuta kapı numarası alabilmen için tam 450 TL para ödeyeceksin. Yani köyde bir ev yapayım derken, benizden çıkacak para tam anlamıyla 12 bin TL dir. Biz sizlere doğruları aktarmaya devem edeceğiz ve öteden beri de Büyükşehir yasasının oldubitti yasası olduğunu bunun halka yararı olmadığı gibi zarar olduğunu söylüyoruz” diye konuştu.

Başkaraağaç,Büyükşehir yasasıyla ilgili çok büyük yanlışlıkların olduğunu ileri sürerken, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Büyükşehir Yasasıyla köylünün hayvancılığı da bitme no9ktasına gelecek. Çünkü köylü hayvancılık yapamayacak. Hayvancılık yapacak köylünün, köyün en az 2 km uzağında bir yeri olacak ki hayvancılık yapabilsin. Yoksa bundan böyle köyün içlerinde hemen kenarında hayvancılık yapamayacak ve böylece hayvancılık ta bitmiş olacak. Bunları bilin ve Büyükşehir yasasının sizlere ne gibi sıkıntılar getireceğini öğrenin diye konuşuyoruz.”

Yasar Tonbak-aa-www.beypazariajans.com
Etiketler: Ali Başkaraağaç-Ayaş

Diğer Ayaş haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir