Get Adobe Flash player

-Beypazarı İlçesinde Şehitler İçin Mahalle muhtarlığı tarafından Mevlidi şerif okutuldu.

-Beypazarı İlçesinde Şehitler İçin Mahalle muhtarlığı tarafından Mevlidi şerif okutuldu.
-Beypazarı İlçesinde, Çanakkale şehitleri başta olmak üzere PKK terör örgütü ile sürdürülen mücadelede şehit düşen, güvenlik güçlerinin ruhlarına hitaben mevlidi şerif kıraat olundu.20.04.2019 10:50

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı İlçesinde, Çanakkale şehitleri başta olmak üzere PKK terör örgütü ile sürdürülen mücadelede şehit düşen, güvenlik güçlerinin ruhlarına hitaben mevlidi şerif kıraat olundu.

İlçenin Ayvaşık mahalle muhtarı Sami Ünlü tarafından tertiplenen mevlidi şerif, mahallenin Şeyh İvaz dede camiinde kırat olundu.

Mevlidi şerif ilçe müftülüğü din görevlileri tarafından kıraat olunurken, mevlidi şerife şehit yakınları, şehit anne ve babaları, 6yakın hısım ve akrabaları ile vatandaşlar katıldı.

Mevlidi şerife katılan şehit Mahmut Bilgin’in babası Yusuf Bilgin, “mevlidi şerifi düzenleyen Ayvaşık mahalle muhtarına teşekkürlerini bildirirken,  bu önemli günde mevlidi şerife katılan tüm cemaate teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Mahalle muhtarı Sami Ünlü, mahallesinde bulunan camilerde 5 yıldır, şehitlerin ruhlarına hitaben mevlidi şerif okuttuklarını söyledi.

Bu toprağı bize vatan yapmak uğruna canları feda eden atalarımız, dedelerimiz, evlatlarımız için ne yapsak az olduğunu belirten muhtar Ünlü, “Ayvaşık mahallesinde muhtarlığım sürdüğü sürece, tüm şehitlerimizin aziz ruhları için mevlidi şerif okutmaya devam edeceğim. Mekanları cennet olsun.” dedi.

 


Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir