Get Adobe Flash player

-Beypazarı 'nda camiler ibadete ve Cuma Namazına hazır hale getirilmeye çalışılıyor:

-Beypazarı 'nda camiler ibadete ve Cuma Namazına hazır hale getirilmeye çalışılıyor:
-Beypazarı Belediyesi, ilçede bulunan tüm camilerde temizlik ve dezenfekte işlemlerine başladı.27.05.2020 14:12

BEYPAZARI  (YT)- Beypazarı Belediyesi, ilçede bulunan tüm camilerde temizlik ve dezenfekte işlemlerine başladı.

29 Mayıs Cuma günü açılacak camiler ibadete hazır hale getirilmeye çalışılarak, ilçedeki tüm Camilerde Belediye ekipleri tarafından dezenfekte çalışması sürdürüyor.

Beypazarı belediye başkanı Tuncer Kaplan, Beypazarı Belediyesi, korona virüsle mücadele kapsamında ilçede temizlik ve dezenfekte işlemlerini sürdürdüklerini söyledi.

İlçede bulunan tüm camiler bu kapsamda ibadete hazır hale getirilmeye çalışılırken, Cuma namazı için iki adet çim yüzeyli futbol sahalarının da kullanılması öngörülüyor.

Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“8 haftadan sonra ilk defa Cuma nazı kılacağız. Bunun sevincini ve mutluluğunu hep beraber yaşayacağız . Biz süreci kapatmadan önce yani Camiler Kapanmadan önce dezenfektesini yapmıştık. Zaten bütün kurumlarımızı da ard arda dezenfekte yapıyoruz. İnşallah bu günden itibaren Cama’ya kadar tekrar temizlikleri ve dezenfektesi yapılacak. Bir an öncesi bu belalı süreçten kurtulmak dilek ve temennisiyle ve bu süreçle alakalı Beypazarı’nda süreci çok iyi yönettiğimize inanıyorum. 12 Mart’tan itibaren şehrin girişine dezenfekte yapan arkadaşlarımız yerleştirdik. Hatta gelen misafirleri de uyardık(turizmle alakalı gelenleri) uyardık .”Gezme niyetiyle geldiyseniz bütün her yer kapalı” dedik. Demek istediğim şu ki, biz üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya çalıştık. Yaptığımıza da inanıyorum. Hastaneyi günü birlik dezenfekte ettik. Resmi kurumları da gün aşırı dezenfekte ettik. Hatta özel kurumları da sürekli dezenfekte ettik."

Yağmur yağmaz ise Oğuzkente bulunan stat ile Şehir Stadında Cuma namazı kılınması planlanıyor.

İlçe Müftüsü Mehmet Karakoyun’da, yapılan çalışma ve dezenfekte işleri için belediye başkanına teşekkür ederken, İlçede iki stat ve Bankalar caddesi üzeri, hanlar önü meydanında Cuma namazı kılınması yönünde çalışma içinde olduklarını kaydetti.


 


Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir