Get Adobe Flash player

Kaymakamı Temel Ayca, milli Eğitim müdürü Hürrem Dusun’dan, brifing aldı:

Kaymakamı Temel Ayca, milli Eğitim müdürü Hürrem Dusun’dan, brifing aldı:
-Beypazarı Kaymakamı Temel Ayca, ilçeye atanalı 2 hafta geçmesinin ardından eğitim öğretimle ilgili, İlçe Milli Eğitim müdürü Hürrem Dursun’dan brifing aldı.20.09.2019 15:44

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Kaymakamı Temel Ayca, ilçeye atanalı 2 hafta geçmesinin ardından eğitim öğretimle ilgili, İlçe Milli Eğitim müdürü Hürrem Dursun’dan brifing aldı.

RAM merkezinde İlçe Milli Eğitim müdürü ve okul müdürleri, Ram müdürü, ARGE müdürü ile H.E.M müdürünün de katıldığı toplantıda, Kaymakam Ayca, ilk olarak İlçe Milli Eğitim müdürü Hürrem Dursun’dan ilçenin eğitim durumu, öğrenci sayısı, Okul sayısı, derslik sayısı, sınıf bazında öğrenci sayısı ve eğitim öğretime açılan yeni okullar ve faaliyetleri hakkında brifing aldı.

31 Öğretmen İhraç edildi:

İlçe Milli Eğitim müdürü Dursun, Fetö, terör örgütü ile bağlantısı tesbit edilen 31 öğretmenin ilişiğinin kesildiğini, ilçede okullaşma oranında 5 yaş üzeri %78 olduğu bilgisini verdi.

İlçe genelinde İlköğretimde 18 hat üzerinden 256 öğrencinin merkeze taşındığını, orta öğretimde de 17 hat üzerinden 215 öğrencinin taşındığını, özel eğitim kurumlarına 7 hat üzerinden 62 öğrenci taşınırken ilçe genelinde 533 öğrencinin taşımalı sistemle eğitim öğretim gördüğünü söyledi.

Beyaz Bayraklı olmayan iki okul kaldı:

İlçe Milli Eğitim müdürü Hürrem Dursun, ilçede bulunan Liselerden Üniversiteye yerleşen öğrencilerin ve okulların durumları hakkından da bilgi verirken, ilçe genelindeki okullarından 2 okul haricindeki okulların tamamının beyaz Bayraklı okul olduğu bilginini paylaştı.

İlçe Milli Eğitim müdürlüğünün personel hakkında da bilgi veren İlçe Milli Eğitim müdürü Dursun, tüm okul müdürleri, yardımcıları ve öğretmenlerle uyum içinde öğrencilere eğitim öğretim hizmeti vermeye çalıştıklarını anlattı.

Kaymakam, ilçe genelinde  eğitim öğretime çok önem verdiğini, eğitim öğretim ve hazırlanacak projeler bazında öğrencilere bir şeyler verebileceklerine inandıklarını söyledi.


 

 

 

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir