Get Adobe Flash player

-Şehit İmam Hacı Kazım Ozan, adının verildiği Okulda anıldı ve mevlidi şerif okundu:

-Şehit İmam Hacı Kazım Ozan, adının verildiği Okulda anıldı ve mevlidi şerif okundu:
-Beypazarı İlçesinde Şehit Hacı Kazım Ozan(imam) adının verildiği, "Şehit Hacı Kazım Ozan Anadolu İmam Hatip Lisesinde", ölüm yıl dönümünde anıldı.03.05.2019 17:59

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı İlçesinde Şehit Hacı Kazım Ozan(imam) adının verildiği, Şehit Hacı Kazım Ozan Anadolu İmam Hatip Lisesinde, ölüm yıl dönümünde anıldı.

İlçenin Kurtuluş mahallesinde bulunan ve Fetüllahçı terör örgütünün iken el konulan binaya, şehidin ismi verilerek yaşatılıyor.

Bilge köyü İmamı iken, teröristlerin hunharca saldırıcı ile şehit düşen İmam Hacı Kazım Ozan, adının verildiği “Hacı Kazım Ozan Anadolu imam Hatip Lisesi” öğrencileri tarafından, hem okul da hem de Ilıman Cami'nde kıraat olunan mevliti şerifle yad edildi.

Okulda düzenlenen törene Kaymakam Can Aksoy, Belediye başkanı Tuncer Kaplan, İlçe Milli Eğitim müdürü Hürrem Dursun, Şehit Hacı Kazım Ozan’ın babası İzzet Ozan, annesi ve ablası da katıldı.

Okul müdürü Şenol Tanrıseven, genç yaşta şehit düşen Bilge Köyü İmamı Hacı Kazım Ozan’ın okullarında adının yaşatıldığını ve ölüm yıl dönümü olan bu günü unutmanın mümkün olmadığını, tüm şehitleri rahmetle andığını söyledi.

Okulda öğrenciler, şehidin kişiliğini ve yaptığı çalışmaları anlattılar. Ona hitaben yazdıkları şiirleri ve kompozisyonları okudular.

Hacı Kazım Ozan’ın genç yaşta ideallerle çıktığı yolda, Bilge köyünde İmamlık yaptığı sırada, yaşlısından gencine herkesin gönlünü fethettiği ve herkesle kaynaştığı anlatılırken, baba İzzet Ozan ve Annesi gözyaşlarına boğuldu.

Ilıman Camiinde Okulun Öğrencileri tarafından mevliti şerif kıraat olundu:

Okudukları okulda adının yaşatıldığı Hacı Kazım Ozan’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla, öğrenciler Okula yakın olan Ilıman Cami'nde mevliti şerif kıraat ederek başta Hacı Kazım Ozan olmak üzere Tüm şehitlerin ruhlarına, Fatihalar gönderdi.

Okul’daki programın ardından kaymakam Can Aksoy, İlçe Milli Eğitim müdürü Hürrem Dursun, Şehit Hacı kazım Ozan’ın babası İzzet Ozan ve diğer okul müdürleri de Mevlidi şerife katıldılar.

 Şehidin babası İzzet Ozan, Program ve Mevliti şerifin ardından, ölüm yıl dönümünde oğullarını unutmayarak anan ve mevliti şerif okutan okul müdürü Şenol Tarıseven’e, teşekkürlerini sundu.

Halide Edip Adıvar Ana Okulu öğrencilerinden Anneler Günü etkinliği:

Halide Edip Adıvar Anaokulu öğrencileri de öğretmeleri tarafından Anneler günü dolayısıyla, Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda çeşitli gösterilerde bulundu.

Kaymakam Can Aksoy ve İlçe Milli Eğitim müdürü Hürrem Dursun, minin öğrencilerin sunduğu gösterileri de izledi.

Ayrıca, Beypazarı Anadolu Lisesi Öğrencileri de Okullarının bahçesinde Bahar şenliğinde bulundu.,

Öğrenciler, okulun bahçesinde kermes düzenlerken, baharı çeşitli etkinlik ve gösterilerle kutlamaya çalışırken, halat çekme yarışında bulundular.

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir