Get Adobe Flash player

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Beypazarı Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüğü ilçede “ADEM” projesi açacak:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Beypazarı Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüğü ilçede “ADEM” projesi açacak:
-Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Beypazarı Sosyal Hizmet merkezi müdürlüğü tarafından insanlara istihdam sağlamak üzere “ADEM” Projesini hayata geçireceğini bildirdi.22.02.2020 13:08

BEYPAZARI (YT)-Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Beypazarı Sosyal Hizmet merkezi müdürlüğü tarafından insanlara istihdam sağlamak üzere “ADEM” Projesini hayata geçireceğini bildirdi.

Beypazarı Sosyal Hizmet merkezi müdürlüğünden yapılan yazılı açıklama ile, Beypazarı İlçesinde H.E.M işbirliği ile açılacak kurslarla, sosya risk grupları üzerinde herhangi bir mesleği ve işi olmayan, sosya-ekonomik ve psikoloji sorunlardan ötürü aile içi şiddete maruz kalarak, boşanıp parçalanmış aile durumuna göre 3294 saylı yasa kapsamında; ilk aşamada 50 kadın ve 20 okul öncesi çağında çocukların maddi ve manevi olarak kendilerini toparlayabilmeleri sağlanacak.

Sosyal Hizmet Merkezi müdürü Serkan Sağlam, bu anlamda açılacak meslek kurlarıyla bu kişilerin öz güvenlerinin gelişmesinin sağlanacağını söyledi.

Beypazarı S.H.M müdürü Sağlam, şunları kaydetti:

 “Bu kapsamda okuma yazma bilmeyen kadınlarında okuma yazma öğrenmelerinin sağlanacağını, Aile Eğitimi kurslarıyla aile içinde ve çocuklarına karşı bilinçli olmaları ve uzman ekipler/ kişiler tarafından düzenlenen seminerler ile bu kişilerin hayata entegrasyonunu sağlayacağız. Açılacak meslek edinme kursları sayesinde bu kişilerin meslek edinmesi sağlanacak. İlk etapta Kuaförluk, ve kadın Giyimi kurları açılmasını planladık. Beypazarı Aile Destek Merkezi (ADEM) için, Bakanlığımızdan 300.000,00 TL talep edilmiştir.” 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir