Get Adobe Flash player

Ankara Atlı Polisler, atlarla Beypazarı’na renk katıyor.

Ankara Atlı Polisler, atlarla Beypazarı’na renk katıyor.
-Ankara Atlı Polisler, geldikleri Beypazarı ilçesinde sokaktaki yürüyüşleriyle çarşıya renk kattı.12.06.2019 15:51

BEYPAZARI (YT)-Ankara Atlı Polisler, geldikleri Beypazarı ilçesinde sokaktaki yürüyüşleriyle çarşıya renk kattı.

Emniyet müdürü Mehmet Ali Yurtsever, her hafta olmak üzere Ankara Atlı Polislerin ilçeye gelerek, cadde ve sokaklarda, yapacakları geziyle ilçe turizmine renk katacaklarını söyledi.

Bu günde Atlı Polis ekipleri Beypazarı ilçesine gelerek, çarşı ve Alaettin sokak ile Demirciler sokaktaki yürüyüşleriyle çarşıya renk katarken, bu konuda Emniyet Müdürü Yurtsever’e esnaftan teşekkür geldi.

Emniyet Müdürü Yurtsever, başkentin turizmiyle öne çıkan ve oldukça da yerli ve yabancı turist alan Beypazarı ilçesinde, emniyet müdürlüğü olarak Turizme bir ivme kazandırmanın çabasında olduklarını belirterek, “Atlı Polisleri getiriyoruz. Hafta sonları da gelecekler. Çarşı ve sokak gezilerinde bulunacaklar. Atlar, yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekiyor. Bu gün ayrıca, engelliler okulu öğrencileri ile de bir araya geldik ve öğrencilerimizi atlara bindirdik. Oldukça sevindiler. Atlı Polislerimizin Beypazarı turları sürecek. Zaman içinde İnözü vadisinde de yürüyüşte bulunulacak” dedi.

Develik sokakta atlar:

Eskiden develerin durakladığı yer olarak bilinen ve adının da Develik sokak olan, sokaktan başlayan atların yürüyüşü ve Atlar, Kurşunlu Cami altı ve oradan geçilerek,Alaeetin sokağın başından itibaren Yenice sokağa(Sultan Alaettin Cami) önüne kadar geçişleri, halkın ilgisiyle karşılaştı. Ardından araç trafiğine esnafın imzalarıyla kapatılan Demirciler sokaktan inerek, Hanlar önü meydanı ve Bankalar caddesi üzerinde yürüyüşte bulundular.

Hasan Önder, adlı vatandaş çocukluğunda ve çobanlık yaptığı sırada merkebe ve Ata çok bindiğini, atları çarşı içinde gördüğünde çocukluğunu yaşadığını ve o günlere gittiğini söyledi.

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir