Get Adobe Flash player

Ankara İzci grubu Karagöl’ü mesken tuttu:

Ankara İzci grubu Karagöl’ü mesken tuttu:
Beypazarı Karagöl mesire alanı, güzelliği ve çam ormanlarıyla birlikte buz tutan göletiyle oldukça ilgi çekiyor.29.01.2020 07:45

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Karagöl mesire alanı, güzelliği ve çam ormanlarıyla birlikte buz tutan göletiyle oldukça ilgi çekiyor.

Karagöl mesire alanı 1500-1550 rakımlarında ve manzarası, gezi parkuru ile şu kış günlerinde, çadır kampçıların olduğu kadar Ankara İzci grubunun da kamp kurduğu yerlerin başında geliyor.

Karagölde oldukça kar bulunurken, zaman zamanda yeni kar yağışına sahne olan Karagöl’e kamp kuran Ankara izci grubu 45 kişiyle konaklamada bulunuyor.

Karagölde Belediyenin işlettiği misafirhanede kalan İzci grubu, zamanını gölün etrafında tur atarak ve yürüyüş yaparak değerlendiriyor.

İzcilerin başı, Mustafa Acar, Karagöl’ü 1999 yılında keşfettiğini ve o günden beri Karagöle geldiğini söyledi.

Bu sefer 45 İzcimizle geldik:

Karagöl yaylasını ve çevresini çok iyi bildiğine değinen izci başı Mustafa Acar, şunları kaydetti:

“Karagöl yaylası muhteşem bir yer. Gezmek, yürümek, bisiklete binmek, kamp kurmak, izciler için de muhteşem bir yer. Zaman zaman izci grubuyla göl kenarında tur atıyoruz. İzci grubuna izcilik durumlarını, izci nedir ne değildir, izci doğada ne yapar, nasıl konaklar gibi durumları da anlatıyoruz. Bu gün 3 gün oldu Karagöl’e geleli ve geldiğimizden bu yana, çevreyi dolaşıyoruz. Akşamda misafirhanede konaklıyoruz. İzci grubumuz buraya gelmekten oldukça memnun kaldı."  Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir