Get Adobe Flash player

Belediye başkanı Tuncer Kaplan: “Çileklerimiz Haziran’a hazır”

Belediye başkanı Tuncer Kaplan: “Çileklerimiz Haziran’a hazır”
-Beypazarı belediyesi ilçenin başağaç bölgesinde bulunan bölgede kurduğu bahçede çok sayıda sebze türü yetiştirirken, bu sefer Çilek dikildi.12.05.2020 16:35

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı belediyesi ilçenin başağaç bölgesinde bulunan bölgede kurduğu bahçede çok sayıda sebze türü yetiştirirken, bu sefer Çilek dikildi.

Oluşturulan 4000 m2’lik bahçede, bir yandan deneme üretimi yapılırken, bir yandan da ilk defa dikilen ürünlerin yetişip yetişmediği burada denenirken, bahçede Elma, Armut, Kiraz, Kayısı, Vişne ve üzüm asmaları bulunuyor.

Belediye başkanı bu yıl ilk defa dikimi yapılan Çilek’lerin neredeyse verime geçtiği bu günlerde Serada incelemelerde bulunarak, Belediyenin kurduğu bu bahçe ve Seralar ilçede bir model oluşturacağını söyledi.

Beypazarı Topraklarının verimliliğinden bahseden Belediye başkanı Kaplan, “belediye olarak bu bahçeden geçen yıl sebze topladık ve Fakirlere dağıtımını yaparken, bu yılda Çilek ekerek denemede bulunarak, çileklerin çok güzel olduğunu gördük. İnşaallah Haziran ayı içinde buradan çilek toplayarak, ilçemize gelen misafirlerimize ikram edeceğiz” dedi.

Belediye başkanı Kaplan, Beypazarı halkının bir kere olsun bahçelerini ziyaret ederek, görmesi tavsiyesinde bulunduklarını kaydetti.

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir