Get Adobe Flash player

Beypazarı’lılar Demokrasi yürüyüşü ve Kızak şenliği için 1650 rakımlı Kirazyanı yaylasında buluştu.

Beypazarı’lılar Demokrasi yürüyüşü ve Kızak şenliği için 1650 rakımlı Kirazyanı yaylasında buluştu.
-Başkentin tarihi ve turistik ilçesinde geleneksel hale getirilen kızak şenliği, öncesinde 15 Temmuz şehitlerine saygı ve Demokrasi yürüyüşünde bulunulurken, kızak şenliği renkli görüntülere sahne oldu.09.01.2017 11:46

BEYPAZARI (YT) –Başkentin tarihi ve turistik ilçesinde geleneksel hale getirilen kızak şenliği, öncesinde 15 Temmuz şehitlerine saygı yürüyüşünde bulunulurken, kızak şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Beypazarı Kıbrısçık Karayolunun Karaşar Mahallesi Kirazyanı bölgesinde düzenlenen şehitlere 15 Temmuz şehitlerine saygı ve Demokrasi yürüyüşü ve Kızak şenliği için yüzlerce vatandaş yaylada bir araya geldi.

Düzenlenen kızak şenliği öncesinde 15 Temmuz şehitleri için saygı yürüyüşünde bulunuldu. Yürüyüşe, Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Kaymakam Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Jandarma Komutanı Hasan Acar, Belediye başkan yardımcıları, Uğur Bağlarlı, Ali Işık ve davetlilerle birlikte çok sayıda halk katıldı.

Bölgede toplanan insanlar ellerinde Türk bayrakları ile birlikte, toplanılan alandan Kızak şenliğinin yapılacağı alana kadar, şehitlere saygı ve Demokrasi yürüyüşünde bulundu.

Yürüyüş ve Kızak şenliğine katılan Ankara milletvekili Nevzat Ceylan, yürüyüş sonrasında bir konuşma yaptı.

Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, 15 Temmuzun, hain bir darbe girişimi olduğunu söyledi.

İlçe Kaymakamı kadir Ekinci’de yürüyüşün ardından bir konuşma yaptı.

Belediye başkanı Tuncer Kaplan’da konuşmasında, böylesi önemli bir yürüyüşte “15 Temmuz Şehitlerine saygı ve Demokrasi” yürüyüşünde kendilerini yalnız bırakmadıkları içim herkese teşekkürlerini sunduğunu söyledi.

Kızak kaymaya gelen Fatih Maden adlı kişi, kirazyanı bölgesinin çok harika bir yer olduğunu ve gönlünce kaymanın tadını çıkardığını söyledi.

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir