Get Adobe Flash player

Beypazarı’nın Orman dedesi, Hacı Ahmet Pehlivanoğlu, hayatını kaybetti:

Beypazarı’nın Orman dedesi, Hacı Ahmet Pehlivanoğlu, hayatını kaybetti:
-Beypazarı İlçesinde hayırseverliği ve cömertliği ile bilinen Orman dede lakabıyla anılan Hacı Ahmet Pehlivanoğlu, hayatını kaybetti.17.03.2020 16:33

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı İlçesinde hayırseverliği ve cömertliği ile bilinen Orman dede lakabıyla anılan Hacı Ahmet Pehlivanoğlu, hayatını kaybetti.

Uzun yıllar Hollanda’da çalıştıktan sonra ülkesine dönen ve köyünde bir ilki başararak, köyünün çevresine tam 25 bin adet çam ve diğer Fidanlardan diken, Orman dede lakabıyla öne çıkan Hacı Ahmet Pehlivanoğlu, hayatını kaybetti.

Gerçekten, köyünün çevresine diktiği fidanlarla bir örnek teşkil eden hayırsever Ahmet Pehlivanoğlu, sağlığı elverdiği ölçüde elinde budama makası ile oluşturduğu orman fidanlığının içinde temizlik çalışmalarında bulunuyordu ve her bir fidanı “bunlar benim birer evlatlarım “diye seviyordu ve evlatlarını yalnız bırakmamaya özen gösteriyordu.

Hacı Ahmet Pehlivanoğlu’nun Yoğunpelit köyünün çevresine diktiği fidanlar 25 bin evladı, bugün öksüz kaldı.

Oğlu Mustafa Pehlivanoğlu, şunları söyledi:

"Babam, uzun yıllar Hollanda da çalıştı ve ardından memleketine dönerek, oralarda gördüklerini köyümüzde de uygulamaya ve hayata geçirmeye başladı. İlk olarak mahallemizin 3 değişik alanına kendi cebinden ve yapılan desteklerle fidanlık oluşturdu. Tüm zamanını bu fidanlıkta geçiriyordu. Şimdi diktiği fidanlar gerçekten bir orman dönüştü ve görülmeye değer yeşillikler ortaya çıktı."

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir