Get Adobe Flash player

Beypazarı Emniyet Müdürlüğü Ekipleri çarşıda esnaf ve halkı dolandırıcılara karşı bilgilendirmeyi sürdürüyor.

Beypazarı Emniyet Müdürlüğü Ekipleri çarşıda esnaf ve halkı dolandırıcılara karşı bilgilendirmeyi sürdürüyor.
-Beypazarı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son zamanlarda telefonla ve internet üzerinde dolandırıcıların artması üzerine çarşıda ve sokaklarda halkı hem broşür dağıtarak hem de sözlü olarak bilgilendiriyor09.10.2020 11:45

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, son zamanlarda telefonla ve İnternetüzerinde dolandırıcıların artması üzerine çarşıda ve sokaklarda halkı hem broşür dağıtarak hem de sözlü olarak bilgilendiriyor.

Beypazarı Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ülke genelinde giderek telefonla dolandırıcılığın, İnternetüzerinden(Bilişim ve İletişim) dolandırıcılığın ve diğer İş yerinde hırsızlık, Malvarlığına karşı işlenen suçlar konusunda, çarşıda iş yerleri ile sokaklardaki vatandaşlara broşürler dağıtarak bilgilendirmeye çalışırken vatandaşların çok dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

Emniyet Müdürlüğü görevlileri ilçe genelinde başlatılan çalışma ile halkı bilgilendirirken, “Devlet görevlisi telefonda para Altın, Hesap numarası istemez”. “Bankamatikte şifrenizi girerken, elinizle tuşları gizleyip, şifrenizi kimsenin görmemesine dikkat edin”. Telefonunuza “ödül kazandınız” şeklinde mesaj gönderenlere itibar edilmemesi. Alışveriş yapacağınız internet sitesini araştırarak güvenirliğinizi kontrol edin. Aracınızı güvenmediğiniz kişilere teslim etmeyin. “Adınız veya Banka hesabınız FETÖ/PKK terör örgütü ile ilgili yürütülen soruşturmalara karıştı” gibi senaryolar üretilerek sizden para, altın istemeleri halinde inanmayın. “Telefonda “Ödül kazandınız” “hakkınızda icra takibi başlatıldı”. “Sigorta borcunuz var”, “Krediniz çıktı” gibi gelen mesajlara asla itibar etmeyim, diyerek uyarılarını sürdürdü.

Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, toplumun gelişen teknolojiye paralel olarak bilinçlenmesi gerektiğini ve bunun çok önemli olduğunu ve bu nedenle, bu tür çalışma yapmayı uygun bulduklarını söyledi.


Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir