Get Adobe Flash player

Beypazarı fatih mesleki ve Teknik Anadolu lisesi, Corona virüsü dezenfekte maddesi üretiyorlar:

Beypazarı fatih mesleki ve Teknik Anadolu lisesi, Corona virüsü dezenfekte maddesi üretiyorlar:
-Beypazarı Fatih mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okullarında, dünyayı kasıp kavuran, Corona virüsüne karşı dezenfeksiyon ilacı üretiminde bulunuyor.17.03.2020 17:50

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Fatih mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okullarında, dünyayı kasıp kavuran, Corona virüsüne karşı dezenfeksiyon ilacı üretiminde bulunuyor.

Beypazarı Fatih mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Milli Eğitim bakanlığının da teşvikleriyle okullarında Okul müdürü Nuri Caner, Teknik müdür yardımcısı Engin Turan ve Kimya öğretmeni Betül Uysal’ın gözetiminde 4 yıldır her türlü temizlik ürününü üretirlerken, son günlerde giderek yaygınlaşan Corona virüsüne karşı günlük okullarında 10 ton dezenfeksiyon maddesi üreterek, kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyacına cevap eriyor.

Dezenfeksiyon, temizlik maddesi okulda kısıtlı imkanlarla yapılırken üretilen ürünler 20 kg’lık, 5 Kg’lı yüzey temizleme, dezenfekte ve 1 kg’lık el sıvısı olarak hazırlanarak talep edilen bölgelere gönderiliyor.

Okul idarecileri, okullarında imal ettikleri dezenfekte malzemesi(maddesi) 8 il’e göndermeye başladıklarını ve çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü kaydettiler.

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir