Get Adobe Flash player

Beypazarı Festivali başlıyor

Beypazarı Festivali başlıyor
-Beypazarı belediye başkanı Tuncer Kaplan: “Tüm Halkımızı 25. Uluslararası Beypazarı yöresi Festivaline bekliyoruz”04.09.2019 18:13

BEYPAZARI (YT)- Bu yıl 25.si düzenlenecek olan “Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Kültür, Turizm ve Tarih festivali” hafta sonu 6-7-8 Eylül Günlerinde düzenlenecek.

Belediye başkanı Tuncer Kaplan, yaptığı açıklamasında;  Bu yıl 25.ni Düzenleyecekleri “Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Kültür, Turizm ve Tarih festivali” ile ilgili yaptığı açıklamasında, başta başkentliler olmak üzere tüm Halkı festivale davet ettiğini söyledi.

Bu yıl düzenlenecek olan festival dolayısıyla çeyrek asırlık tecrübe ile Festival organizasyonunda bulunduklarını ve her şeyin mükemmel olması için belediye olarak, tüm birimlerle koordineli bir şekilde hareket ettiklerini kaydetti.

Çeyrek asırlık bir tecrübe ve sorumlulukla festival hazırlıklarının tamamlandığına değinen Belediye başkanı Tuncer Kaplan, şu ifadelere yer verdi:

“Festival 3 gün sürecek. Her günü akşamı ve gündüzünde her sokakta, Hanlar önü meydanındaki sahnede sanatçılarımız konser verecek. Dolu dolu bir festival olacak. Eylül 2019 günü festivalimiz, Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osmangazi’nin Türbesinin bulunduğu Hırkatepe mahallesinde, türbe ziyaretimiz ile başlayacak ve Kurban kesimi olacak. Burada Mehteran bir konser verecek. Kılınan Cuma namazının ardından köy meydanında bulunan Yörük çadırı ziyaretiyle birlikte misafirlere şerbet ve Lokum ikram edilecek. Ardından Okçular burada hedefe ok atma gösterisinde bulunurken, bir yandan da Demir dövülecek. Akşam 17 Saatlerinden itibaren de Kaymakamlık önünde toplanılarak, oluşan toplulukla Mehteranla birlikte katılan, yabancı ülke oyun ve gösteri gruplarıyla “Birlik yürüyüşün” de bulunacağız. Festivali bu şekilde başlatacağız. Cumartesi günü de Protokol konuşmalarıyla birlikte Festivali resmi olarak başlatacağız. Festival, 2.ci ve 3 cü günlerinde çeşitli gösteriler ve animasyonlarla birlikte, Sanatçıların vereceği Konserlerle sürecek. Tüm ülke halkını ve Ankara’lıları, Komşu ilçelerin halkını festivalimize bekliyoruz.”


 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir