Get Adobe Flash player

Beypazarı İlçesinde Arpa Hasadı başladı:

Beypazarı İlçesinde Arpa Hasadı başladı:
-Beypazarı Çantırlı mahallesi sakinleri ve çiftçileri arazilerinde Arpa hasatı yaptırırken, verimden memnun kaldıklarını ifade ettiler.28.06.2020 14:51

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı ilçesinde Arpa hasatı başladı.

Yağmurların dinmesinin ardından Beypazarı çiftçisi oluşumunu tamamlayan Arpaların biçimine başladı.

Beypazarı Çantırlı mahallesi sakinleri ve çiftçileri arazilerinde Arpa hasatı yaptırırken, verimden memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Emrullah Ünlü, adlı çiftçi hasat iyi:

Emrullah Ünlü adlı çiftçi, arpa hasadından memnun kaldığını ve dönüm başına verim çok olmasa da yine de iyi olduğunu söyledi.

Arpada verimin dönüm başına 250-300 kg olduğunu belirten çiftçi Ünlü, “bu yıl çok yağmurlu gitti. Bunda şükür. Ben haşatını yaptığım arpayı, hayvanlarım için hazırlıyorum. Kışın yem olarak veriyorum. Satmayı da düşünmüyorum. Satan köylülerimiz oluyor. Rabbime şükürler olsun, hasadımızı yapıyoruz” dedi.

Mahalle muhtarı Fikret Yıldız, Hasattan memnunuz:

Mahalle muhtarı Fikret Yıldız, mahallesinde Arpa hasadının başladığını ve üretimden memnun kaldıklarını söyledi.

Yağmurlardan sonra toprağın hemen kurumasının ardından Araların haşatına başladıklarını anlatan muhtar Fikret Yıldız, şunları kaydetti:

“Yaşanan yağmur ve tolu afetinden Arpalarımız çok etkilenmemiş, çok şükür. Görüldüğü gibi biçime başladık. Allaha şükürler olsun verim 250-300 kg civarından. Bu yıl havalar çok soğuk ve yağmurlu gitti. Tabi, bundan hububatta etkilenir. Arpaların birazını satacağız, birazını da kış için hayvanlarımız için ayıracağız” dedi.

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir