Get Adobe Flash player

Beypazarı İlçesinde tehlikeli olan okullar ve Yurt binası yıkılacak:

Beypazarı İlçesinde tehlikeli olan okullar ve Yurt binası yıkılacak:
-Beypazarı İlçesinde bulunan bazı okulların, çürüklüğü ve ekonomik ömrünü doldurduğu gerekçesiyle bazı yurt binalarının yıkılması ve bazı okullarında güçlendirilmesi yapılacak.20.02.2020 16:56

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı İlçesinde bulunan bazı okulların, çürüklüğü ve ekonomik ömrünü doldurduğu gerekçesiyle bazı yurt binalarının yıkılması ve bazı okullarında güçlendirilmesi yapılacak.

Beypazarı İlçesinde bulunan halen eğitim öğretime davam eden okullardan; Beypazarı Mesleki ve Teknik Anadolu(Kız meslek) lisesi ile Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Spor salonu;  Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde bulunan 4 katlı 100 öğrenci yatak kapasiteli Yurt’ta yıkım kararı çıkarken;

 Şehit Sefa Tiftik Anadolu İmam Hatip Lisesi; Nurettin Karaoğuz vakfı Anadolu Lisesi ve Beypazarı Anadolu Lisesi okullarının da güçlendirilmesi yapılacak.

Bu binalarda 2017 yılında Milli Eğitim bakanlığı tarafından numuneler(karot)lar alındığı ve yıkım karı alınanların ivedilikle yıkılmasına; diğer binalarından güçlendirilmesine karar verildiği öğrenildi.

İlçe Milli Eğitim müdürlüğü, yıkım karı verilen okulların öğrencilerini başka okullara yerleştirmek üzere çalışmalar başlattığı, ayrıca yıkım kararı verilen Yurtta kalan 50 öğrenci de başka yurtlara yerleştirilecek.

Yıkım kararı alınan okulların öğrencileri başka okullara yerleştirilirken, güçlendirilmesi yapılacak okullarında, okulların tatile girmesinin akabinde güçlendirme çalışmalarına başlanacağı öğrenildi.

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir