Get Adobe Flash player

Beypazarı ilçesinde yaşayan Kore Gazisine, Sosyal Hizmet Merkezi müdüründen ziyaret:

Beypazarı ilçesinde yaşayan Kore Gazisine, Sosyal Hizmet Merkezi müdüründen ziyaret:
-Beypazarı İlçesinde yaşayan Kore Gazisi Hulusi Gönenç’e, Beypazarı Sosyal Hizmet Merkezi müdürü Serkan Sağlam ziyarette bulundu:03.01.2020 21:06

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı İlçesinde yaşayan Kore Gazisi Hulusi Gönenç’e, Beypazarı Sosyal Hizmet Merkezi müdürü Serkan Sağlam ziyarette bulundu:

İlçenin Hacıkara mahallesinde yaşayan ve bu gün 90 yaşında olan Kore Gazisi Hulisi Gönenç, oğlunun evinde eşiyle birlikte mütevazi bir yaşam sürüyor.

Sosyal Hizmet Merkezi müdürü Türk bayrağını öperek Kore gazisine teslim ederken, Kore gazisi de bayrağı öperek teslim aldı ve gözlerinden buğulu yaşlar süzülmeye başladı.

Kore gazisi Gönenç, “Beypazarı Sosyal Hizmet Merkezi müdürü Serkan Sağlam’ın kendisini ziyaret ederek, hal hatır sormasından sonra en önemlisi bana buraya kadar gelerek bir Türk bayrağı hediye etmesi beni ziyadesiyle mutlu etti.” dedi.

Sosyal Hizmet Merkezi müdürü Sağlam, Kore gazisi Gönenç’e kendilerinden ve Devletimizden bir isteği olup olmadığını sordu.

Gönenç, “sizlerin buraya kadar gelmesi bile önemli, gerçekten beni çok çok mutlu etti” ifadesinde bulundu.

Eşinin düşerek kalça kemiğinin kırıldığını anlatan Kore Gazisi Gönenç, eşinin sırtlarının yara olmaması içi havalı yatak talebinde bulunurken, Beypazarı Sosyal Hizmet Merkezi müdürü Sağlam, ilgili yerlerle temasa geçerek, havalı yatak işini halletti.

Oldukça sevinen Kore gazisi Gönenç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizlere duacı olacağım. Çok şükür benim sağlığım yerinde. Ufak tefek soğuk algınlığı gibi şeyler yaşıyoruz ama önemli değil. Ben, Kore’ye gitmeden öncesi İstanbul’da vatani görevimi Piyade askeri olarak yapıyordum. Bir gün bizi toplandılar ve araçlarla Mersin Limanına getirdiler. Burada gemilere bindik ve 30 gün 30 gece derken Kore’ye vardığımız söyledi. Orada çadırlara yerleştik. Orada tam 1 yıl kaldım. Biz Kore’ye 2. Kafile olarak gittik. Askerden sonra evlendim. 5 erkek olmak üzere 7 evladım ve tam 20 torunum var. Torunumun torunlarını bile gördüğümde dünyalar benim oluyor. Ziyaretler bizi, zinde ve dinç tutuyor. Sizlerden Allah razı olsun.

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir