Get Adobe Flash player

Beypazarı Kaymakamlığından duyuru:

Beypazarı Kaymakamlığından duyuru:
-Beypazarı Kaymakamlığı; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği(AB) Delegasyonu, 0-60 aylık çocukların kreş, anaokulu veya gündü bakım evine göndere, sigortalı çalışan 10 bin 2050 kadına, her ay 650 TL civarında yardımda bulunacağını bildirdi.15.10.2019 11:32

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Kaymakamlığı; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Avrupa Birliği(AB) Delegasyonu, 0-60 aylık çocukların kreş, anaokulu veya gündü bakım evine göndere, sigortalı çalışan 10 bin 2050 kadına, her ay 650 TL civarında yardımda bulunacağını bildirdi.

Kaymakamlık makamından yapılan yazılı açıklama ile Projeye katılan sigortalı çalışan annelere 24 ay boyunca mali yardımında yapılacağı kaydedildi.

Projeden 0-60 Aylık çocuklarını  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ya da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bulunan kreşe, anaokuluna veya gündü bakım evine göndere ve Sigortalı işçi statüsünde çalışan annelerinde yaralanacağı, bu annelere her ay 650 TL civarında(100 avro) destek sağlanacak.

Bu projenin Ankara başta olmak üzere Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinde SGK müdürlükleri tarafından uygulanırken, bir anne 24 ay boyunca destek alabilecek.

Bu kapsamda yine, Mali desteğe başvuran ilk 13 bin anneye de tek seferlik 650 TL(100 Avro) kırtasiye yardımı sağlanacak.

Bu projeden kimler nasıl faydalanacak.

-0-60 Ay arası çocuğu olan ve Sigortalı işte çalışan anneler;

-Brüt iki kat asgari ücret toplamından fazla maaş almayan Anneler başvuruda bulunabilecek:

Beypazarı SHM müdürü Serkan Sağlam, başvuruların bu gün başladığını ve SHM başvuruda bulunan Anneleri konu hakkında geniş kapsamda bilgilendireceklerini kaydetti


Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir