Get Adobe Flash player

Beypazarı Kemal Milaslı İlkokulu öğrencileri okullarının önünde “Öncelik Yayanın” yürüyüşünde bulundu:

Beypazarı Kemal Milaslı İlkokulu öğrencileri okullarının önünde “Öncelik Yayanın” yürüyüşünde bulundu:
-Beypazarı İlçesinde, Ülke genelinde hayata geçirilmeye çalışılan “Öncelik yayanın, öncelik hayatın” etkinliği kapsamında Kemal Milaslı İlkokulu öğrencileri ile 8 ayrı noktada okullarının önünden geçen anayolda, yaya yolunda yürüyüşte bulundular.02.10.2019 15:52

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı İlçesinde, Ülke genelinde hayata geçirilmeye çalışılan “Öncelik yayanın, öncelik hayatın” etkinliği kapsamında Kemal Milaslı İlkokulu öğrencileri ile 8 ayrı noktada okullarının önünden geçen anayolda, yaya yolunda yürüyüşte bulundular.

İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya farkındalığı için "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında yaya geçidinde kolluk güçleri 2’şer saat “yaya güvenliği” nöbeti tuttu.

Trafikte sürücülerin yayalara öncelik vermelerini sağlamak için geçen yıl 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74’üncü maddesinde bir değişiklik yapılmıştı. Bu değişiklikle “sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundaydı.

Beypazarı Kemal Milaslı İlkokulu önünde yapılan etkinliğe Kaymakam Temel Ayca, Belediye başkanı Tuncer Kaplan, Emniyet Müdürleri Mehmet Ali Yurtsever, Fatih Tufan, İlçe Milli Eğitim şube müdürü Selahaddin Sütbaş, Karayolları 43. Şube şefi Cihan Gözcü, bazı okul müdürleri, öğrenciler ve kolluk kuvvetleri katıldı.

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir