Get Adobe Flash player

Beypazarı Kent Konseyi Engelliler ve Kadın Hakları Komisyonu, Beyvak işbirliği içinde bir engelli çocuğa daha tekerlekli sandalye temin etti.

Beypazarı Kent Konseyi Engelliler ve Kadın Hakları Komisyonu, Beyvak işbirliği içinde bir engelli çocuğa daha tekerlekli sandalye temin etti.
-Beypazarı Kent Konseyi, Engelliler ve Kadın hakları Komisyonu, ilçe genelinde engellilerin yürüyen ayağı ve gören gözü olmayı sürdürüyor.01.11.2019 11:04

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Kent Konseyi, Engelliler ve Kadın hakları Komisyonu, ilçe genelinde engellilerin yürüyen ayağı ve gören gözü olmayı sürdürüyor.

Beypazarı Kent Konseyi Engelliler ve Kadın hakları Komisyonu başkanı Hamide Özalp, merkezi Ankara’da bulunan BEYVAK (Beypazarılılar vakfı) kadın kolları başkanlığı ile işbirliği içinde sürdürdüğü çalışma sonrasında bir kız çocuğuna tekerlekli sandalye hediye etti.

Vicdan Turunç hanımın kendilerine verdiği destekle tekerlekli sandalye alarak, 4 çocuklu ailenin 14 yaşındaki kızları Büşra Köklü’ye tekerlekli sandalye evlerinde teslim edildi.

Çocuğun doğuştan Serebral Palsi’li olduğunu öğrendiklerini belirten Özalp, “ bizim amacımız diğer engellilerde olduğu gibi, burada da genç bir kızın ve ailesinin hayatını biraz olsun kolaylaştırmaya çalıştık” dedi.

Kent Konseyi Engelliler ve Kadın Hakları Komisyonu başkanı Hamide Özalp, Kendilerine desteklerini esirgemeyen işbirliği içinde oldukları Serçev Derneğine ve diğer hayırseverlere teşekkürlerini sunduğunu, çalışmalarının aralıksız olarak sürdürdüklerini kaydetti.

Aile, kızlarına tekerlekli sandalye temininde bulunan Beypazarı Kent Konseyi ve Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Hamide Özalp ile BEYVAK, kadın kolları başkanı Nilgün Ürün’e teşekkürlerini sundu:

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir