Get Adobe Flash player

Beypazarı Sosyal Hizmet merkezi müdürlüğü, 65 yaş üstü yaşlılar ile evde engelli bakım hizmeti alan vatandaşlara yönelik Psikososyal destek veriyor:

Beypazarı Sosyal Hizmet merkezi müdürlüğü, 65 yaş üstü yaşlılar ile evde engelli bakım hizmeti alan vatandaşlara yönelik Psikososyal destek veriyor:
-Beypazarı Sosyal Hizmet merkezi müdürlüğü, müdürlüğün sorumluluk sahası içinde bulunan Beypazarı Güdül ve Nallıhan İlçelerinde 65 yaş üstü yaşlılar ile evde engelli bakım hizmeti alan vatandaşlara yönelik Psikososyal destek hizmeti verdiğini bildirdi.02.04.2020 12:48

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Sosyal Hizmet merkezi müdürlüğü, müdürlüğün sorumluluk sahası içinde bulunan Beypazarı Güdül ve Nallıhan İlçelerinde 65 yaş üstü yaşlılar ile evde engelli bakım hizmeti alan vatandaşlara yönelik Psikososyal destek hizmeti verdiğini bildirdi.

Yapılan açıklamada, müdürlüğün bu tün kişilere fiziksel ihtiyaçlarıyla ilgili olarak ta Kaymakamlık Vefa Sosyal Destek ekibi aracılığıyla ortak çalışma yürütüldüğü kaydedildi.

Bu kapsamda, tüm dünyayı kasıp kavuran yeni Corona (Covid-19) salgınını da hep birlikte atlatılarak, normal yaşam hayatına dönülmesi gibi durumlar da bu kişilere anlatılarak, destek verilmeye çalışılıyor.

Sosyal Hizmet merkezi, müdürü Serkan Sağlam, her daim insanların yanında olduklarını ve olmaya da devem edeceklerini, bu zorlu süreci de hep birlikte atlatacaklarını söyledi.

Devletin almış olduğu önlemlere herkesin riayet etmesi gerektiğini belirten Sosyal Hizmet Merkezi müdürü Sağlam, “Bu bizim ve halkın sağlığı açısından son derece önemli. Bizde evinden çıkamayan insanlarımıza 24 saat usulüyle, normal yaşam hayatına dönülmesi gibi durumları ve diğer destek konularıyla 65 yaş üstü yaşlılarımız ile evde engelli bakım hizmeti alan vatandaşlara Psikososyal destek sağlıyoruz” dedi.


 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir