Get Adobe Flash player

Beypazarı Yatılı Bölge Erkek Hafızlık Kuran Kursu 9. Hafızını da yetiştirdi:

Beypazarı Yatılı Bölge Erkek Hafızlık Kuran Kursu 9. Hafızını da yetiştirdi:
-Beypazarı ilçesinde Geçen yıl tamamlanarak faaliyete geçen Yarılı Bölge Erkek Hafızlık Kuran Kursu, 9, hafızını da verdi.04.05.2019 17:29

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı ilçesinde Geçen yıl tamamlanarak faaliyete geçen Yarılı Bölge Erkek Hafızlık Kuran Kursu, 9, hafızını da verdi.

 İlçe Müftü vekili Ahmet Kavas, zaman zaman kendisinin de Yatılı Bölge Erkek hafızlık Kuran Kursunda dersler verdiğini söyledi.

 Yatılı Bölge Erkek Kuran Kursunda kendisinin de Kurslara katıldığını belirten İlçe Müftü vekili Kavas, “ benim 4. cü ve Kursunda 9. Hafızını verdik elhamdülillah,Allah'a çok şükürler olsun. Şimdi elimizden geldiğince inşaatı yarım kalan Yatılı bölge Kız Hafızlık Kuran kursu inşaatını tamamlama çabasındayız. Geçtiğimiz günlerde Müftülük ve Dernek olan bir Kermes düzenledik. Bu inşaatın da kısa süre içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Buradan da Kız Hafızlarımızı yetiştirmenin çaba ve gayretinde olacağız” dedi.

 Bu dönem kurslarında toplamda 9. Hafızı yetiştirdiklerini kaydeden Müftü vekili Kavas, “9. Hafız Abdullah Çifçi’nin, Hamil-i Kur’an olmasını, anlamını idrak ederek, ahlakını da Kur’an ahlakıyla taçlandırsın. Hafızlarımızın yetişmesinde emeği olan tüm hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.  Genç hafızımızı da çeşitli ödüllerle ödüllendirdik” diye konuştu: 

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir