Get Adobe Flash player

Dün Akşamüzeri yağan sağanak ve Tolu, 11 bin dekar alanda hasara neden oldu.

Dün Akşamüzeri yağan sağanak ve Tolu, 11 bin dekar alanda hasara neden oldu.
-Beypazarı İlçesinde dün akşam iftar saatine yakın bastıran sağanak ve tolu yağışı, 11 bin dekar alanda hasara beden oldu.03.06.2019 14:22

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı İlçesinde dün akşam iftar saatine yakın bastıran sağanak ve tolu yağışı, 11 bin dekar alanda hasara beden oldu.

İlçe Tarım Orman müdürlüğü, bu gün sabah erken saatlerde başlattığı hasar tesbit çalışmasında Uruş, Macun ve Acısı mahallelerinin, sebze ve Buğday ile Arpa ekili alanlarında hasara neden olduğunu belirtti.

İlçe Tarım Orman Müdürü Yavuz Ekici, Sağanak ve Tolu’nun dün akşamüzeri aniden başladığını belirterek, “Tolu ve sağanak yağmur etkisini sürdürmesi sonrasında, ekili alanlarda hasara neden olduğunu öğrendik. Bunun akabinde, ekiplerimiz mahallelerde hasar tespiti çalışmasında bulundu ve bahse konu olan 3 mahallenin ekili alanlarından 11 bin dekar alanda hasar tespitinde bulunduk” dedi.

Her zaman çiftçiye sigortayı önerdiklerini kaydeden Ekici, “Önermeye de devam edeceğiz. Hasara uğrayan arazilerde yine hiç birinde sigorta yok.”


Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir