Get Adobe Flash player

Emniyet müdürlüğünden uyarı

Emniyet müdürlüğünden uyarı
-Beypazarı Emniyet Müdürlüğü, kapkaç ve telefon ederek vatandaşı dolandırmaya çalışanlara karşı vatandaşları uyardı.30.10.2019 13:33

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Emniyet Müdürlüğü, kapkaç ve telefon ederek vatandaşı dolandırmaya çalışanlara karşı vatandaşları uyardı.

Beypazarı Emniyet müdürlüğü, son zamanlarda telefonla dolandırıcılığın artması üzerine; vatandaşların bu konuda duyarlı olmaya çağırdı.

Emniyet Müdürü Mehmet Ali Yurtsever, bu konunun önemli bir konu olduğunu ve vatandaşların çok duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Telefonla vatandaşları arayarak, Son zamanlarda dolandırıcıların taktik değiştirdiğini belirten Emniyet Müdürü Yurtsever, “15 Temmuz darbe girişimini kullanan bu kişilerin, aradıkları vatandaşlara kendilerini polis, asker, savcı veya OHAL görevlisi gibi tanıtıyorlar. 'Adınız darbeye karıştı, darbe listelerinde adınız var, biz size yardımcı olacağız' diyerek para ve altın isteyenlere itibar edilmemesini, bunların en yakın emniyet birimine bildirilmesini istiyoruz. Zamanında müdahale ederek, olayın önüne geçmiş oluruz ve dolandırıcıları da kısa sürede yakalama şansımız olur.”

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir