Get Adobe Flash player

Evleri Yanan ailelere Uruş’lular Dernek başkanından ziyaret:

Evleri Yanan ailelere Uruş’lular Dernek başkanından ziyaret:
-Beypazarı ilçesi Uruş mahallesinde dün iki kişinin evi yanmıştı.22.01.2021 16:10

BEYPAZARI(YT)-Beypazarı ilçesi Uruş mahallesinde dün iki kişinin evi yanmıştı.

İlçenin Uruş mahallesinde Bekir Ustaoğlu ile Ahmet Kızıldağ’a ait evler, elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında kullanılamaz hale gelmişti.

Merkezi Ankara ilinde bulunan Uruş’lular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şenol Şentürk, yanan evleri yerinde gördü ve ailelere her tülü desteğin sağlanacağını söyledi.

Bugün sabahtan Mahalleye gelen Uruş’lular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şenol Şentürk, yanan evlerin tamamen ahşap olduğunu ve çıkan yangında kısa sürede yandığı bilgisini aldıklarını ve şimdide yerinde gördüklerini ve ailelere geçmiş olsun dileğinde bulunduklarını kaydetti.

Uruş mahallesinde Dernek olarak her şeyini üstelendikleri bir itfaiye aracının bulunduğuna değinen Şentürk Şunları kaydetti:

“Burada bulunan itfaiye, yangına ilk müdahaleyi yaparak, alevlerin diğer evlere sirayet etmesini önlemiştir. İtfaiye konusunda bizler desteğini esirgemeyen hemşerimiz Ankara büyükşehir belediye başkanı sayın Mansur Yavaş’a teşekkürlerimi sunuyorum.”

Aşevinden Vatandaşlara sıcak çorba ve Yemek servisi yapılıyor:

Uruşlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şentürk, aş evi merkezinin Uruş mahallesinde bulunmak kaydıyla, Uruşta,  çok sayıda kişiye öğle ve akşam yemeği verdiklerini söyledi.

Şentürk, "Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı Cumartesi ve pazar günü olmak üzere, bugünden pişirilen yemekleri evlerinde sefertasları içinde ekmekleriyle birlikte 2 günlük yemek ihtiyacını evlere dağıtarak giderdiklerini ve normal şartlarda da yemek dağıtımını her gün düzenli olarak yerine getiriyoruz, kimseyi aç ve açıkta bırakmıyoruz” ifadesinde bulundu.

 

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir