Get Adobe Flash player

Hayırsever tarafından yaptırılan ve döşenen Mescit, Cuma namazı ile birlikte ibadete açıldı:

Hayırsever tarafından yaptırılan ve döşenen Mescit, Cuma namazı ile birlikte ibadete açıldı:
-Beypazarı İlçesinde hayırsever bir vatandaş tarafından yaptırılan Mescit bu gün kılınan İlk Cuma namazı ile birlikte ibadete açıldı.20.12.2019 18:33

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı İlçesinde hayırsever bir vatandaş tarafından yaptırılan Mescit bu gün kılınan İlk Cuma namazı ile birlikte ibadete açıldı.

 Sürekli gelişen ve büyüyen İlçenin Hacıkara Mahallesi Karapınar mevki Çamlık sokakta açılan Çamlı bağ Mescidinin açılışına Kaymakam Temel Ayca, Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, İlçe Müftüsü Mehmet Karakoyun, müftülük şefi Ragıp Kiraz, İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörü, Oğuzkent bölgesi Osman Gazi Cami İmam hatibi Osman Can, hoca ve davetlilerle birlikte cemaat katıldı.

Mescidin açılışında İlçe Müftüsü Mehmet Karakoyun, “Kadına yönelik şiddeti” işleyerek, cemaati bu konuda bilgilendirmeye çalıştı.

Hayırsevere teşekkür:

İlçe Müftüsü ibadete açılan mescidi teşrifatı ile birlikte ibadete açılmasını sağlayan hayırsever vatandaşa da teşekkürlerini bildirdi.

ilçe Müftüsü, Karakoyun, geçtiğimiz günlerde müftülük tarafından yapılan bir törenle, Müftülük Yatılı Bölge Erkek Hafızlık Kurna Kursu’ndan hafız olan 18 gencin icazet merasimini yaptıklarını ve bu içinde bulunduğumuz mescide çok yakın bir alanda, aynı sokak üzerinde Müftülük olarak Yatılı Bölge Kız Kuran Kursu inşaatımızda çalışmalarımız sürüyor. Bu kursumuzu da en kısa süre içinde eğitme açarak, kız hafızlarımız yetiştireceğiz. Bu anlamda halkımızdan da destek bekliyoruz” dedi.

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir