Get Adobe Flash player

İlçe Müftüsü Karakoyun, 4-6 Yaş Kuran Kursunu ziyaret etti.

İlçe Müftüsü Karakoyun, 4-6 Yaş Kuran Kursunu ziyaret etti.
-İlçe Müftüsü Mehmet Karakoyun, ilçede 4-6 yaş kuran kurslarının artırılması kapsamında, Ayvaşık mahallesinde 4-6 yaş Kuran kursunu ziyaret etti.06.10.2019 14:20

BEYPAZARI (YT)- İlçe Müftüsü Mehmet Karakoyun, ilçede 4-6 yaş kuran kurslarının artırılması kapsamında, Ayvaşık mahallesinde 4-6 yaş Kuran kursunu ziyaret etti.

İlçenin Ayvaşık Mahallesi Oğuzkent bölgesinde bulunan Osman Gazi Camisi din görevlisinin girişimleriyle açılan 4-6 yaş Kuran kursu öğrencilerini okudukları yerde ziyaret eden İlçe Müftüsü Mehmet Karakoyun, burada Din görevlisi Osman Can Hoca ve diğer kurs hocasından öğrencilerin durumları ile ilgili bilgi aldı.

İlçe Müftüsü Karakoyun,4-6 Yaş Kuran kurslarının ilçe genelinde yaygınlaştırılması arzusunda olduklarını söyledi.

4-6 Kuran Kursunu ziyaret eden İlçe Müftüsü Mehmet Karakoyun, şunları kaydetti:

“Buralarda çocuklara temel dini eğitimlerin hassasiyetle verildiğini ve özetle bilmesi gereken, surelerde öğretiliyor. Bu çocuklarımız öğlenden sonra yani okul kapandıktan sonra, Kuran kursuna geliyorlar. Burada bir saat, bir buçuk yada iki saat ders almaları onlara yetiyor. İlçe genelinde 4-6 yaş kuran kurlarını yaygınlaştıracağız. Çocuklarımızı, torunlarımızı, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi dini eğitimden mahrum bırakmayacağız.”

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir