Get Adobe Flash player

İlçe Tarım Orman Müdürlüğü Ekipleri Ramazan denetimini başlattı:

İlçe Tarım Orman Müdürlüğü Ekipleri Ramazan denetimini başlattı:
Beypazarı Tarım Orman Müdürlüğü ilçede Ramazan denetimlerini başlattı.13.05.2019 14:56

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı Tarım Orman Müdürlüğü ilçede Ramazan denetimlerini başlattı.

Ramazan ayı boyunca sürdürülmesi planlanan denetimlerde, işletmelerde imal edilen ürünlerin gıda tüzüğü nizamnamesinde imal edilip edilmediğine, imalat alanının temizliğine, gramajına ve kullanma sürelerinin geçip geçmediğine dikkat ediliyor.

İlçede Kasaplarda yapılan denetimlerde, kasapların bazılarının sattığı etin faturasını gösteremediği gibi, bazı mühürsüz etlerde imha edildi.

İlçe Gıda Tarım Orman müdürü Yavuz Ekici’nin de bizzat katıldı denetimlerde, bazı işletmeler uyarılırken, bazılarına da daha önceki denetimlerde görülen eksiklikleri tamamlamadığı gerekçesiyle ihtarda bulunduklarını söyledi.

Ekici, bir kasapta yapılan denetimde son kullanma tarihi geçmiş ve açıkta tavuk ürünleri gördüklerini ve bu ürünleri toplayarak, imha ettiklerini, bu iş yerine de yaptırım cezası uyguladıklarını kaydetti.

Denetim ve kontrollerin geceli gündüzlü sürdürüleceğini belirten Ekici, “Kanun neyi emrediyorsa onu uyguluyoruz. Son kullanma tarihi geçmiş, yada  bayatlamış gıda maddelerinin satışına asla müsaade etmeyeceğiz”

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir