Get Adobe Flash player

Karaşar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, harekete geçti yüzlerce Ahlat ve Armut ağacı aşılanacak:

Karaşar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, harekete geçti yüzlerce Ahlat ve Armut ağacı aşılanacak:
-Beypazarı Karaşar Mahallesi civarında bulunan Ahlat ve verimsiz Armutlar yeniden aşılanarak ekonomiye kazandırılacak:28.01.2020 10:53

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Karaşar Mahallesi civarında bulunan Ahlat ve verimsiz Armutlar yeniden aşılanarak ekonomiye kazandırılacak:

Karaşar Kültür ve Yardımlaşma Derneği, başlattığı çalışma ile  Nallıkaşından başlamak üzere mahalleye  kadar gelen 7 km lik yolun sağındaki ve solundaki Ahlatlar ile Armut’lar yeniden aşılanacağını bildirdi.

Karaşar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Kaytanbıyık, bu konuda yaptığı açıklamasında,   eski beldelerden olan Karaşar Mahallesi halkı olarak, Dernekle birlikte proje kapsamında, yol güzergahında bulunan armut meyveleri ile Ahlatları aşılama çalışması başlatacaklarını söyledi.

Bu konunda İlçe Kaymakamlığı, Tarım Orman Müdürlüğü ve Orman Müdürlüğü ile görüşmelerde bulunduklarına değinen Karaşarlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kaytanbıyık, şunları kaydetti:

“Nallıkaşı bölgesinden mahallemize inen 7 km lik yol boyunca Ahlat ve Armutları yeniden aşılama yapacağız. Buradaki verimsiz meyveleri üretime ve gençleştirmeye yönelik başlattığımız bu çalışma, bir noktada meyveciliği de kurtaracak. Bu alanda yol boyunca yüzlerce,  Ahlat ve Armut bulunuyor. Bunu yapmakta kararlıyız. Eskiden meyve deposu olan Karaşar’da yeniden meyveciliği geliştirmeye çalışıyoruz”.

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir