Get Adobe Flash player

Karaşarlılar Dernek Başkanı Mehmet Kaytanbıyık “ Ankara’nın başkent oluşunun 97 yılını kutluyoruz”

Karaşarlılar Dernek Başkanı Mehmet Kaytanbıyık “ Ankara’nın başkent oluşunun 97 yılını kutluyoruz”
-Beypazarı Karaşar’lıllar yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanlığı Ankara’nın başkent oluşunun 97. Yılını kutladıklarını bildirdi.13.10.2020 11:56

ANKARA (YT)-Beypazarı Karaşar’lıllar yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanlığı Ankara’nın başkent oluşunun 97. Yılını kutladıklarını bildirdi.

Ankara’nın başkent oluşunun 97. Yılı dolayısıyla Halk oyunları ekibi, efelerle ulu önder Mustafa Kemal Atatürk kabrini, Anıtkabri ziyaret eden Dernek başkanı Mehmet Kaytanıyık ve beraberindekiler anıta çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Bu özel gün dolayısıyla anıt özel defterine bu güne özel yazılar yazı.

Başkentli olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Beypazarı Karaşarlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Mehmet Kaytanbıyk, “Vatanımızın düşmanlardan kurtulması sonrasında, yeni kurulacak devlet için doğan başkent ihtiyacı üzerine, 13 Ekim 1923’te TBMM’de Ankara başkent olarak kabul edilmiş, yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara olmuştur. Bağımsızlık mücadelesi sürecinde Ankara’nın oynadığı siyasî ve stratejik rol, Ankara’nın başkent yapılmasının önemini ortaya koymaktadır” dedi.

Dernek Başkanı Kaytanbıyık, Ankara’lı olmaktan, başkentli olmakta, Beypazarı Karaşar’lı olmaktan gurur duyduk ve duyuyoruz da. Bu vasiyle bir kez daha başkent Ankara’mızın Başkent oluşunu kutlamanın sevincini yaşadıklarını kaydetti.

 

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir