Get Adobe Flash player

Karayolları ekipleri 1650 Rakımlı Burgaz, Kumocağı ve Ahlatlık geçitlerinde yolun ulaşıma açık kalması için çalışıyor:

Karayolları ekipleri 1650 Rakımlı Burgaz, Kumocağı ve Ahlatlık geçitlerinde yolun ulaşıma açık kalması için çalışıyor:
-Karayolları 43. Şube şefliği yetkilileri, kış mücadelesi kapsamında ekiplerin önemli noktalara sevk edildiğini ve aralıksız olarak çalışmalarda bulunduklarını bildirdi.31.12.2019 17:22

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Karayolları 43. Şube şefliği ekipleri bölgede karla mücadele çalışmasını geceden beri sürdürüyor.

Karayolları 43. Şube şefliği yetkilileri, kış mücadelesi kapsamında ekiplerin önemli noktalara sevk edildiğini ve aralıksız olarak çalışmalarda bulunduklarını bildirdi.

Özellikle kar yağışının sürdüğü bölgelerden olan Beypazarı-Bolu Kıbrıscık arasında ulaşımı sağlayan Karayolunda, ekipler 1650 rakımlı bölge olan Ahlatlık, Kumocağı ve Burgaz geçitlerinde çalışmalar yoğun bir şekilde sürüyor.

Olası bir ihtimale karşı, karayolları şube şefliği, bahse konu olan geçitlerde yolun ulaşıma açık tutulması için bekletilirken, olası bir durumda yağan kardan ulaşıma kapanan alanlar iş makinaları tarafından ivedilikle ulaşıma açılması çalışmasının başlatılacağı kaydedildi.

Öte yandan karyağışının başladığı andan itibaren de Ankara Büyükşehir belediyesi fen işleri Daire Başkanlığı, Beypazarı fen işleri müdürlüğü ekipleri, kar yağışının etkili olduğu Sarıağıl,Kaplan,Kozağaç,Sekli,Hırkatepe, Dudaş, Yıldız, Koöst,Nuhhoca, Dağşıhlar, Kırşıhlar,Aşağıgüney, Yukarıgüney ,Karaşar, Saray, Köseler ve keltepe arkasında bulunan tüm köy yollarında karla mücadele çalışması sürdürürken, mahalle yollarının ulaşıma açık olduğu belirtildi.

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir