Get Adobe Flash player

Kaymakam başkanlığında bugün yine geniş kapsamlı Corona (COVİD-19) tedbirleri değerlendirildi.

Kaymakam başkanlığında bugün yine geniş kapsamlı Corona (COVİD-19) tedbirleri değerlendirildi.
Beypazarı İlçesinde bu gün yine Kaymakam Temel Ayca Başkanlığında Corona(COVİD-19) hastalığı dolayısıyla alınan tedbirleri değerlendirildi.23.03.2020 16:13

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı İlçesinde bu gün yine Kaymakam Temel Ayca Başkanlığında Corona(COVİD-19) hastalığı dolayısıyla alınan tedbirleri değerlendirildi.

Kaymakam Temel Ayca, çok toplantı yapmak durumunda olmadıklarını ancak, hayata geçirilen tedbir ve uygulamaların değerlendirilmesi ve takibi konularında kısada olsa bir değerlendirme yapılması için toplandıklarını söyledi.

İlçede dün başlatılarak hayata geçirilen Ahde vefa, komisyonunun çalışmaları değerlendirildi ve hangi tür başvuruların buradan alındığı aktarıldı.

Kaymakam Ayca, "Ahde vefa", ekibinin 65 yaş ve üzeri kişiler ile kronik hastalığı olanlara yardımcı olunmak amacıyla oluşturulduğunu ve sistemin güzel bir şekilde sürdüğünü kaydetti.

Kaymakam Temel Ayca, şu ifadelere yer verdi:

“Bunun dışında kişilere de hizmet vermeye kalkışırsak, buna ekiplerde yetmez, taleplerinde ardı kesilmez. 65 Yaş ve üzeri kişilere hizmet vermek amacıyla oluşturulan Ahde vefa ekibi, genelde kimsesi olmayan kişilere hizmet vermektedir. Yakını olan ve bakacak eşi dostu çocuğu olanlar, ebeveynlerinin ihtiyaçlarını karşılayacaklar. Bundan sonrası da tedbirler ve kararlar uygulanacak ve devam edilecek.”

Corona virüsü tedbirleri kapsamında Beypazarı hayvan Pazarı’nındı ilaçlanmasının akabinde hayvan satışlarına kapandığı bildirildi.

Muhtarlar Derneği başkanı Muammer Köksal, Ahde vefa, ekibi konusunda tüm muhtıraları bilgilendirdiğini söyledi.

Köksal, mahallelerde, mahalle sakinlerinin muhtarlar gelerek taleplerini ilettiklerini ve bu sorunu mahalle muhtarlarının yerine getirdiğini kaydetti.

İlçe genelinde Corona virüsü (COVİd-19) hastalığı tedbirleri nedeniyle düzenlenen toplantıya Kaymakam Temel Ayca, başkanlık ederken, Emniyet Müdürü Mehmet Ali Yurtsever, Jandarma Komutanı yüzbaşı Haluk levent Uzun, Belediye zabıta müdürü Doğan Gökkaya, İlçe Sağlık müdürü Dr. Kerem Zeki Fikret, İlçe Milli Eğitim müdürü Hürrem Dursun, Sosyal Hizmet merkezi müdürü Serkan Sağlam, Kaymakamlık Sos. Yar. Dayanışma vakfı müdürü Alaettin Biçen, Nüfus müdürü Leyla Sarı, İlçe Müftüsü Mehmet Karakoyun, Ticaret Odası başkanı Ahmet Göçmen, Şoförler Odası Başkanı Ömer Ercan ve Beypazarı Muhtarlar Derneği başkanı Muammer Köksal katıldı.

Ayrıca belediye zabıta müdürü Doğan Gökkaya, ilçeye bağlanan ana yollardan gelen ve ilçeye giren tüm araçların, ekipler tarafından dezenfekte edilerek ilçeye girdiklerini ve bu uygulamanın devam ettiğini aktardı:

 

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir