Get Adobe Flash player

Kaymakamlık S.Y.D.Vakfı aş evi, aş evinde yemek yenmesinin iptal edilmesi sonrasında yemek servislerini evlere başlattı:

Kaymakamlık S.Y.D.Vakfı aş evi, aş evinde yemek yenmesinin iptal edilmesi sonrasında yemek servislerini evlere başlattı:
-Beypazarı Kaymakamlığı Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, aş evinde yemek yenmesini Corona virüsü dolayısıyla iptal edilmesinin akabinde, yemekleri evlere taşımaya başlandı.19.03.2020 11:59

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı Kaymakamlığı Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, aş evinde yemek yenmesini Coronavirüsü(COVİD-19) dolayısıyla iptal edilmesinin akabinde, yemekler evlere taşınmaya başlandı:

Beypazarı Kaymakamlığı, S.Y.D.V müdürlüğü, sağlık durumu iyi olanlar ile yürüme engeli olmayan vatandaşlar, Aş evine kadar gelerek yemeklerini yemeye çalışıyorlardı.

Coronavirüsü dolayısıyla, aş evinde yemek yenmesinin iptal edilmesi sonrasında da bu kişilerin yemekleri, sefer tasları ile 3 çeşit olarak 2 öğünlük yemek ekipler tarafından evlere, ekmekle birlikte teslim ediliyor.

S.Y.D.V ilçe genelinde, Aş evinde pişirilen yemeklerden 490 eve yemek götürdüğünü belirtirken, “yemekler, meyvesi de içinde olmak üzere evlere teslim ediliyor. Önceden de olduğu üzere çok sayıda vatandaş aş evine gelerek yemeklerini yemeye çalışıyorlardı. Şimdi ise Coronavirüsü (COVİD-19) Hastalığı tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan, çıkmasına müsaade edilmeyen yaşlı ve mağdur kişilerin yemekleri evlerine teslim ediliyor ve böylece bu kişilerinde düzenli beslemelerinin sağlanmaya çalışıldığı kaydedildi.

Evlere yemeklerin tesliminde temizlik şartlarına dikkat edilirken, maske, eldiven ve bone takılarak yemekler teslim ediliyor.

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir