Get Adobe Flash player

Kazakistanlı Süper zekâlı öğrencilere Beypazarı’nı gezdi.

Kazakistanlı Süper zekâlı öğrencilere Beypazarı’nı gezdi.
-Kazakistanlı süper zekalı öğrenciler başkentin Beypazarı ilçesinde ağırlandı.09.01.2020 13:27

BEYPAZARI (YT)- Kazakistanlı süper zekalı öğrenciler başkentin Beypazarı ilçesinde ağırlandı.

Kazakistan’ın Cinkenti ilinde Ortaokullarda eğitim öğretim gören süper zekaya sahip oldukları ileri sürülen 10 öğrenci başlarında öğretmenleri eşliğinde araştırma ve inceleme gezisinde bulunmak üzere geldikleri Beypazarı İlçesinde ilk olarak Kaymakam Temel Ayca’yı makamında ziyaret etti.

Kazakistanlı üstün zekalı 10 öğrencinin Öğretmenleriyle birlikte Beypazarı ziyaretinde, öğrencilere Beypazarı Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden ve aynı zamanda Şair olan Gülten Ertürk, refakat etti.

Öğrenciler Kaymakamlık makamı ziyaretinde Kaymakam Temel Ayca beye ve Belediye başkanı Tuncer Kaplan’a Kazakistan’ın milli kıyafeti olan(şapka ve cepken) hediye ettiler.

Kaymakam Temel Ayca, Kazakistan’lı öğrencilere Beypazarı ve Beypazarı’nın tarihi, turizmi hakkında bilgi aktardı.

Öğrenciler ve öğretmenleri Ardından belediye başkanı Tuncer Kaplan’ı da makamında ziyaret ederek, Beypazarı ilçesi hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştılar.

Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde el sanatları ile öne çıkan H.E.M müdürlüğünü ve atölyeleri gezerek, ardından Fatih mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ziyaret ederek, burada okul müdürleri tarafından öğrencilere bilgilendirilmeye çalışıldı.

Kazakistan’lı süper(üstün )zekâlı öğrenciler; Beypazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretlerinde, öğrencilerle baş başa bırakılarak, onlarla zaman geçirmeleri sağlanırken, buradaki gümüş ve diğer atölyeleri de gezdiler.

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir