Get Adobe Flash player

Mahalle sakinlerinden yapılması planlanan kalker taş kırma eleme tesisine tepki

Mahalle sakinlerinden yapılması planlanan kalker taş kırma eleme tesisine tepki
Beypazarı ilçesinin Doğanyurt Mahallesi sakinleri, mahallelerine 500 metre mesafede kalker taş kırma eleme tesisi açılacağı gerekçesiyle eylemde bulundu..28.09.2020 12:15

BEYPAZARI (YT) -Beypazarı ilçesinin Doğanyurt Mahallesi sakinleri, mahallelerine 500 metre mesafede kalker taş kırma eleme tesisi açılacağı gerekçesiyle eylem yaptı.

Beypazarı ilçesinin Doğanyurt Mahallesi sakinleri, mahallelerine 500 metre mesafede kalker taş kırma eleme tesisi açılacağı gerekçesiyle eylemde bulundu..

Mahalle meydanında toplanan mahalle sakinleri, tesisin yapılması planlanan alana yürüyüş gerçekleştirdi. Mahallelerin eylemine, TEMA Vakfı, Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği, Ekoloji Kolektifi Derneği üyeleri de destek verdi.

Mahalle sakinleri, yaptıkları basın açıklamasında, Çetindere mevkisinde kurulacak tesisin yaşamlarını, dere yataklarını, su pınarlarını, bahçeleri, arıcılığı, tarım ve hayvancılığı olumsuz etkileyeceğini öne sürerek, mahallelerine 500 metre mesafede açılması planlanan taş ocağına karşı olduklarını kaydetti.

Muhtar, köylerine sadece 500 metre uzaklıktaki alan ve sığırların yada hayvanların yayıldığı mera olan bölgede kesinlikle böyle bir tesisi istemediklerini dile getirdi.

Köylüler, eylemde bulunurken, bu tesisin köylerine fayda değil, bilakis zarar vereceğini ve çevre kirliğine de sebep olacağını, hayvancılığı, arıcılığın, ve patlatılacak patlayıcılarla su kaynaklarının değişebileceğini dile getirdiler.Bu uygulamadan vazgeçilmesini istediler.

 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir