Get Adobe Flash player

Türkiye'de bir ilk: Uruş'ta Sabah saatlerinde pazarcılara sıcak sıcak çorba ikram ediliyor.

Türkiye'de bir ilk: Uruş'ta Sabah saatlerinde pazarcılara sıcak sıcak çorba ikram ediliyor.
-Beypazarı’nın eski beldelerinden Uruş, mahallesi Ali Aktürk Aş Evinde pişirilen çorbadan Pazar günleri mahalleye sergi açmaya gelen pazarcılara ve satıcılara sıcak sıcak erken saatlerde çorba ikramında bulunuluyor.15.11.2020 17:23

BEYPAZARI (YT)- Beypazarı’nın eski beldelerinden Uruş, mahallesi Ali Aktürk Aş Evinde pişirilen çorbadan Pazar günleri mahalleye sergi açmaya gelen pazarcılara ve satıcılara sıcak sıcak erken saatlerde çorba ikramında bulunuluyor.

10 Yıldır vatandaşlara yemek desteği sağlanıyor:

Uruşlular Dernek Başkanı Şenel Şentürk, Dernek başkanlığı tarafından sürdürülen çalışma ile mahallede tam 10 yıldır, ücretsiz olarak, halka yemek dağıtımında bulunduklarını söyledi.

Uruş beldesinde ulaşmadık kimse bırakmadıklarına değinen Dernek başkanı Şentürk, “yatalak olan insanlara, alım gücü az olan insanlara, yaşlılara aşevinde pişirilen yemekleri Sefertasları ile servis ediyoruz. Bundan da halkımız çok memnun. Giderek nüfus yaşlanıyor. Gerçekten Uruş mahallemizde Aş evi yemek konusunda büyük bir boşluğu dolduruyor. Bize bu anlamda desteklerini esirgemeyen Aşevinde adını yaşattığımız hemşerimiz, hayırsever inşalara, aileler Ali Aktürk’e çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Dernek başkanı Şenol Şentürk, Yeni bir uygulama ile de Aşevi ve Dernek işbirliği ile Pazar günleri kurulan semt pazarında tezgah açan esnaflara, vatandaşlara her hafta kış aylarında sıcak sıcak çorba ikramında bulunduklarını aktardı.

Aşevi Ahçısı Uğur Acar, aşevinde pişirilen yemekleri, sefertaslarına koyarak, ebelere, dedelere, mağdur olan vatandaşlara evlere kadar götürüp servis ettiklerini söyledi.

"Bunu yapanlardan Allah Razı olsun"

İbrahim Gökçimen Adlı yaşlı amca, Kendilerine çorba ikramında bulunan Aşvi ve Derneğin başlattığı bu uygulamayı çok beğendiklerini ve içini ısıttığını söyledi.

Pazarda vatandaşın sıcak çorba ile içi ısınıyor:

Pazarcı Kemal Değilmencioğlu,” Uruş mahallesine gelerek tezgah açtığını ve ardından da kendilerine burada sıcak sıcak çorba ikramında bulunulduğunu ve çok güzel bir uygulama herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 


Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir