Get Adobe Flash player

Uruş’lular yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Şenol Şentürk: “Uruş’ ta halkımızın sıcak çorba yemesine vesile oluyoruz”

Uruş’lular yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Şenol Şentürk: “Uruş’ ta halkımızın sıcak çorba yemesine vesile oluyoruz”
-Beypazarı ilçesinin eski beldelerinden olan Uruş mahallesinde, Uruşlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından, yardıma muhtaç kişilere sıcak yemek servisi veriliyor.05.12.2020 12:32

BEYPAZARI (YT)-Beypazarı ilçesinin eski beldelerinden olan  Uruş  mahallesinde,  Uruşlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından, yardıma muhtaç kişilere sıcak yemek servisi veriliyor.

Uruşlular Dernek başkanı Şenol Şentürk, Derneğin en önemli faaliyetlerinden birisinin Aş evi sayesinde pişirilen sıcak çorba ve yemeklerin, yine sıcak sıcak bakıma ve yardıma muhtaç aile ve kişilere evlerine kadar servis ettiklerini söyledi.

Derneğin Kurulmasının akabinde 10 yıldır, mahallemizde hayırseverlerinde desteğiyle hayata geçirdikleri aş evinde pişirilen yemeklerden, yaşlı, bakıma muhtaç, ihtiyaç sahiplerine gerek aş evinde gerek sefertasları ile evlerine kadar servis ettiğimiz sıcak yemeklerden dağıtımını yaptıklarını belirten Dernek başkanı Şentürk, “son dönemlerde ev ev dolaşarak yemek servisi yapıyoruz. Bunda Ankara Büyükşehir belediye başkanı sayın Mansur Yavaş beyinde çok destekleri var. Sayın başkana buran teşekkürlerimi sunuyorum. Uruş ilçesinde yaşayanların genelde nüfus oranları yaşlandı. Bugün 100 kişiye yemek servisi yapıyoruz, ninelerimiz, teyzelerimiz bizlere dua ediyorlar” dedi.

 Sıcak yemek servisi sayesinde, kapılarını çaldığımız insanların yaşayıp yaşamadıklarından da böylece haberdar olduklarına değinen Uruşlular Dernek başkanı Şenol Şentürk, Şunları kaydetti:

“Burada yaşayan yaşlılarımız bizim amcamız, bizim dedemiz, bizim teyzemiz ve ninemiz. Bu insanlar bizleri büyütmüş, topluma kazandırmışlar. Biz bu insanlara bakmayacağız da kime bakacağız. Evlere kadar sefertasları ile götürdüğümüz yemek sayesinde, bu insanların yaşayıp yaşamadıklarını da görüyoruz. Evlerine kadar sıcak yemek götürdüğümüz vatandaşlarımız verilen hizmetten oldukça memnun kaldıklarını bizlere aktarıyorlar. Sıcak yemek servisimiz devem edecek. Ayrıca, Uruş mahallesinde Pazar kurulduğu gün pazarcılara da sıcak çorba ikramımızla Çay ikramımız oluyor. Sabahın erken saatinde Pazar açmak üzere gelen vatandaşlarımız, sıcak sıcak çorbalarını içere kendilerine geliyor”.

Sokağa çıkamayacaklara Sıcak yemek servisi:

Uruş mahallesinde Sokağa çıkma kısıtlaması ile Sokağa çıkamayacak vatandaşların evlerine kadar yemek ve ekmek servisi yapılıyor.

Evine yemek götürülen Hatice Baştürk, evlere kadar yapılan yemek servisinden çok memnun olduklarını ve "bunu yapanlardan Allah razı olsun" dedi. 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir