Get Adobe Flash player

Yağmurların ardından Güneşe dayanamayan Mantarlar kendini gösterdi:

Yağmurların ardından Güneşe dayanamayan Mantarlar kendini gösterdi:
-Başkentin Beypazarı arazilerinde, Yağan yağmurların ardından güneşe dayanamayan mantarlar yüzünü gösterdi.24.06.2020 14:37

BEYPAZARI (YT)-Başkentin Beypazarı arazilerinde, Yağan yağmurların ardından güneşe dayanamayan mantarlar yüzünü gösterdi.

Yağan yağmurların ardından sıcak güneşli bir havanın seyretmesi karşısında arazilerde mantarlarda kendini gösterdi.

Mehmet Evren Adlı vatandaş ta İlçenin Karaşar Mahallesi civarında mantar aramaya gidenlerden olduğunu arazide çok mantar olduğunu söyledi.

İlçe Genelinde yaşanılan elim olay(bir kadını ayının parçalaması) dolayısıyla araziye kimsenin kendi başına, yada bilmediği bölgeye gitmemesi istenirken, çok dikkat edilmesi gerektiği hatırlatıldı.

Yağmurların ardından çok çeşitli mantarları yetişmiş olduğunu gördüklerine değinen Mehmet Evren, “ çok çeşitli mantar türü var. Kimse bilmediği mantarı toplamasın ve yemesin. Çok iyi bildiği mantarlardan toplasın. Bende Karaşar Mahallesi civarında herkes tarafından iyi bilinen “İçi Kızıl”  mantarı topladım. Arazide bilmediğim mantarı toplamam, kimsede toplamasın. Vatandaş, en iyi bildiği mantarı toplasın” dedi.

Arazide çok canavar ve Ayı’lar var:

Mantar aramaya gidenlerin arazide çok dikkat etmeleri ve tek başına araziye gitmemeleri konusunda tavsiyede bulunan Evren, “mahallenin çevresinden çok uzaklaşmasınlar. Yanlarında mutlaka bir köpek(enik) bulunması çok iyi olur. Tehlike sezdiklerinde oradan hızla uzaklaşsınlar” ifadesinde bulundu. 

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir