Get Adobe Flash player

Yamaç paraşütü uçuşu yapanlar Beypazarı Üreğil mahallesinde de yapılan uçuş pistine ve alan hayran kaldı.

Yamaç paraşütü uçuşu yapanlar Beypazarı Üreğil mahallesinde de yapılan uçuş pistine ve alan hayran kaldı.
-Türkiye’nin ve Ankara’nın önde gelen yamaç paraşütü uçuşu yapanlar ve Yamaç paraşütü derneği yetkilileri, Beypazarı Üreğil mahallesinde yapılan yamaç paraşütü uçuş pistinde bir araya geldi.11.10.2020 17:17

BEYPAZARI (YT)-Türkiye’nin ve Ankara’nın önde gelen yamaç paraşütü uçuşu yapanlar ve Yamaç paraşütü derneği yetkilileri, Beypazarı Üreğil mahallesinde yapılan yamaç paraşütü uçuş pistinde bir araya geldi.

Çok sayıda yamaç paraşütü uçuşu yapmak isteyen Yamaç paraşütü sevdalıları Üreğil, Mahalle muhtarlığının Köyün üzerinde bulunan Ovacık yaylası alanında Ankara Büyükşehir belediyesi tarafından yapılan Alanda bu gün yamaç paraşütü uçuşlarına başladı.

Mahalle muhtarı, Beypazarı turizmine hareketlilik katmak üzere, bölgede köyün üzerinde hakim tepe olan 1450 rakımlı Ovacık yaylası alanında yamaç paraşütü uçuş pisti yaptırdıklarını ve bölgeye canlılık katacağını düşündüklerini söyledi.

Muhtar Mustafa Ayanoğlu, tepeden yamaç paraşütçü ile ilk uçuşu yapanlardan olurken, bu alanın yapılmasında kendilerine destek sağlayan Ankara Büyükşehir belediyesine ve Büyükşehir belediye başkanı Mansur Yavaş’a, fen işleri müdürlüğüne teşekkürlerini bildirerek uçuşunu yaptı.

Muhtar Ayanoğlu, yamaç paraşütü uçuşu yapmak isteyenleri Beypazarı Üreğil mahallesi üzerinde oldukça uçuşa elverişli alana beklediklerini ve doyumsuz güzelliğin tadını çıkarmalarını istedi.

Uçuş için alana gelen, Yamaç paraşütü operatörü Tarık Demir, uçuşlar için yapılan alanı çok beğendiklerini söyledi.

Kaynak: YT

Diğer Beypazarı haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir